1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Chainlink’e alternatif Bridge Oracle (BRG) nedir? Gelecek vaat ediyor mu?

Chainlink’e alternatif Bridge Oracle (BRG) nedir? Gelecek vaat ediyor mu?

Chainlink’e alternatif Bridge Oracle (BRG) nedir? Gelecek vaat ediyor mu?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tron blockchain’inde işlem gören merkezsiz finans uygulamalarına (DeFi) oracle hizmeti sunan Bridge Oracle (BRG) nedir? Chainlink’e alternatif olabilir mi?

Chainlink’e alternatif Bridge Oracle (BRG) nedir?

Chainlink (Link) blockchain’ler arası veya reel dünyadan blockchain’lere veri akışına imkan sağlayan teknolojik bir alt yapıya sahip. Chainklink’in sahip olduğu bu teknolojik altyapı hem reel ekonomiden hem de kripto para endüstrisinden talep görüyor.

Örneğin girdi takibini blockchain üzerinden takip etmek isteyen reel ekonomiden firmalar, Chainlink’ten teknik destek hizmeti satın alıyor. Benzer şekilde kripto para piyasalarında fiyat bilgilerini DeFi uygulamalarına aktarmak için birçok DeFi platformu yine Chainlink’ten destek alıyor.

Lütfen Bkz: Chainlink haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Kısaca Chainlink hem reel ekonomiye hem de kripto para piyasalarına yönelik fintech çözümler getiriyor ve ciddi talep görüyor. Bu süreç Chainlink’in kripto parası Link’in değer kazanmasına neden oluyor. Aşağıdaki grafikte Link fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

bridge oracle Chainlink’e alternatif Bridge Oracle (BRG) nedir? Gelecek vaat ediyor mu?

2020 yılının başlarında 2 doların altında seyreden fiyatlar 20 Şubat 2021’de 36 doları geçerek tüm zamanların rekoruna imza attı. Link yazının kaleme alındığı saatte 27 dolar bandında işlem görüyor.

Zamanla Chainlink’in hitap ettiği alana hitap eden yani oracle hizmeti sunan yeni projelerin piyasaya girdiğine şahit oluyoruz. Bu projelerden birisi de Bridge Oracle (BRG). Bridge Oracle, Chainlink’in sunduğu fintech çözümleri Tron blockchain’inde işlem gören DeFi’lere sunmayı planlıyor.

DeFi’ler yani merkezsiz finans uygulamaları günümüzde blockchain teknolojisi sayesinde aracılara ihtiyaç duymadan birçok bankacılık ve finans hizmetini yerine getiriyor. Bu yeni nesil teknolojinin büyümesi ve genişlemesi doğal olarak Bridge Oracle ve Chainlink gibi projelerin de değerlenmesine neden olacaktır. Bu nedenle Bridge Oracle gelecek vaat edebilir.

Aşağıdaki grafikte Bridge Oracle’ın kripto parası BRG coin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Geçtiğimiz Eylül ayında piyasaya sürülen BRG, Şubat 2021’den sonra belirgin biçimde ticareti yapılan kripto para oldu. BRG yazının kaleme alındığı saatte 0.258 dolar bandında işlem görüyor.

bridge oracle Chainlink’e alternatif Bridge Oracle (BRG) nedir? Gelecek vaat ediyor mu?

Bridge Oracle, CoinMarketCap’te 200’üncü sırada işlem görüyor.

Kaynak

Bridge Oracle (BRG) nedir?

Bridge Oracle, Tron blockchain’inde işlem gören DeFi (merkezsiz finans) uygulamalarına oracle hizmeti sunan bir projedir.

Kısaca Chainlink’in yapmaya çalıştığını yapıyor ve hitap ettiği piyasaya hitap ediyor.