1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto borsalarında yaşananlar Bitcoin için iyiye işaret değil

Kripto borsalarında yaşananlar Bitcoin için iyiye işaret değil

Kripto borsalarında yaşananlar Bitcoin için iyiye işaret değil
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsalarında bir dizi yüklü Bitcoin ve Tether (USDT) akışı gerçekleşti. Balina hareketi olarak görülebilecek bu hareketler BTC fiyatı için iyiye işaret değil. Neden olumsuz bir olayın sinyali olduğuna bakalım.


Kripto borsalarında yaşananlar Bitcoin için iyiye işaret değil

Bitcoin ağında yakın zamanda artan oranda bir balina faaliyeti gözlemleniyor. Ancak bu balina hareketliliği konusunda endişeler var. Çünkü borsalara yüklü Bitcoin akışı ve büyük borsalarda kaydedilen USDT çıkışı piyasa için iyi bir haber değil.

Balina işlemlerini izleyen Whale Alert platformunun sağladığı verilere göre, borsalara Bitcoin akışı yaşanırken, bunun karşılığında da USDT çıkışı kaydediliyor. Böyle işlemlerden birinde neredeyse 10,000 BTC, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Coinbase’e aktarıldı. www.senpaisquad.net

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Benzer bir şekilde milyonlarca Tether (USDT) de bir dizi işlemde Binance’ten dışarı çıkarıldı. Böyle işlemlerden birinde 130 milyon USDT’den fazla krioto para borsadan çıkarıldı. Başka iki işlemde ise sırasıyla 125 milyon ve 126 milyon USDT Binance’den çıkış yaptı. Bu üç işlemin hepsi de sadece 6 saat içinde yaşandı.

Toplamda ise Binance’ten 381 milyon USDT çıkışı oldu.

Mega XRP balinalarının dönüşü muhteşem oldu!

Bu para akışları ne anlama geliyor?

Genel olarak balinaların Bitcoin’leri borsalara taşıması kötü bir işaret ve satışın sinyali. Kripto topluluğu da bunun panik satışları tetikleyebileceğinden endişe ediyor. Bazı kripto topluluğu üyeleri ise balinaların dump hazırlığında olduğunu düşünüyor.

Diğer yandan borsalardan USDT çıkışı ise balinaların şimdi bir alım planları olmadığını gösteriyor. Bundan dolayı da USDT’leri daha güvenli cüzdanlara aktarıyorlar. Bu da balinaların artık ayı durumuna geçmeye başladığını gösteriyor. Ayı durumunda ise kripto paralarda düzeltme beklentisi var.

Böyle bir ortamda Bitcoin fiyatı da şu an koruduğu seviyeleri uzun süre koruyamaz. Düzeltmenin boyutları daha da artabilir.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin’de düşüş bitti mi?

Kaynak

Etiketler: