okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
67.998,62 USDT
eth
ETH
-3.03%
Ethereum
3.669,00 USDT
bch
BCH
-0.76%
Bitcoin Cash
487,39 USDT
xrp
XRP
0.37%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.54%
Litecoin
84,14 USDT
bnb
BNB
-0.66%
Binance Coin
595,37 USDT
sol
SOL
-6.2%
Solana
165,26 USDT
avax
AVAX
-1.86%
Avalanche
37,80 USDT
ada
ADA
-2.18%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
2.96%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto borsalarında yaşananlar Bitcoin için iyiye işaret değil

Bazıları Bitcoin'in değerini sıfırlayacağını söylüyor. Hatta aynı cephelerden Bitcoin'in ölüm atlayışı gerçekleştirdiğini iddia ediyorlar.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsalarında bir dizi yüklü Bitcoin ve Tether (USDT) akışı gerçekleşti. Balina hareketi olarak görülebilecek bu hareketler BTC fiyatı için iyiye işaret değil. Neden olumsuz bir olayın sinyali olduğuna bakalım.


Kripto borsalarında yaşananlar Bitcoin için iyiye işaret değil

Bitcoin ağında yakın zamanda artan oranda bir balina faaliyeti gözlemleniyor. Ancak bu balina hareketliliği konusunda endişeler var. Çünkü borsalara yüklü Bitcoin akışı ve büyük borsalarda kaydedilen USDT çıkışı piyasa için iyi bir haber değil.

Balina işlemlerini izleyen Whale Alert platformunun sağladığı verilere göre, borsalara Bitcoin akışı yaşanırken, bunun karşılığında da USDT çıkışı kaydediliyor. Böyle işlemlerden birinde neredeyse 10,000 BTC, dünyanın en büyük borsalarından biri olan Coinbase’e aktarıldı. www.senpaisquad.net

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Benzer bir şekilde milyonlarca Tether (USDT) de bir dizi işlemde Binance’ten dışarı çıkarıldı. Böyle işlemlerden birinde 130 milyon USDT’den fazla krioto para borsadan çıkarıldı. Başka iki işlemde ise sırasıyla 125 milyon ve 126 milyon USDT Binance’den çıkış yaptı. Bu üç işlemin hepsi de sadece 6 saat içinde yaşandı.

Toplamda ise Binance’ten 381 milyon USDT çıkışı oldu.

Mega XRP balinalarının dönüşü muhteşem oldu!

Bu para akışları ne anlama geliyor?

Genel olarak balinaların Bitcoin’leri borsalara taşıması kötü bir işaret ve satışın sinyali. Kripto topluluğu da bunun panik satışları tetikleyebileceğinden endişe ediyor. Bazı kripto topluluğu üyeleri ise balinaların dump hazırlığında olduğunu düşünüyor.

Diğer yandan borsalardan USDT çıkışı ise balinaların şimdi bir alım planları olmadığını gösteriyor. Bundan dolayı da USDT’leri daha güvenli cüzdanlara aktarıyorlar. Bu da balinaların artık ayı durumuna geçmeye başladığını gösteriyor. Ayı durumunda ise kripto paralarda düzeltme beklentisi var.

Böyle bir ortamda Bitcoin fiyatı da şu an koruduğu seviyeleri uzun süre koruyamaz. Düzeltmenin boyutları daha da artabilir.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin’de düşüş bitti mi?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.