1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Miami 2022 Bitcoin konferansında BTC için büyük müjde!

Miami 2022 Bitcoin konferansında BTC için büyük müjde!

Miami 2022 Bitcoin konferansında BTC için büyük müjde!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen zincir firmalarının başında gelen Walmarts, McDonald’s ve Chipotle ödemelerde Bitcoin kabul edecek. Detaylar haberimizde.

Miami 2022 Bitcoin konferansında BTC için büyük müjde!

Bitcoin ağını küresel bir ödeme yöntemi olarak kullanan Strike, Lightning Network aracılığıyla dünyanın önde gelen zincir perakende ağlarında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi haline getiriyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Strike CEO’su Jack Mallers, Walmart, McDonald’s, Chipotle, Macy’s, Whole Foods gibi devlerin arasında bulunduğu 400,000’den fazla mağazada artık Lightning Network üzerinden Bitcoin ödemelerini kabul edebileceğini duyurdu.

Miami Bitcoin Konferansı 2022’de konuşan Jack Mallers, Strike’ın NCR, Blackhawk ve Shopify ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Entegrasyonun ardından hizmeti kullanan tüm platformlar Bitcoin’in Lightning Network’ü üzerinden işlem yapabilecek.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Mallers’in sunumu sırasında, McDonald’s, Walmart, Home Depot ve Best Buy gibi Amerika’nın en büyük perakendecilerini listeleyen bir slayt göründü. Kaynaklara göre Blackhawk ve NCR ayrıca Starbucks, Chipotle, El Corte Ingles, Lowe’s, Staples, Woolworths ve diğer binlerce küresel perakendeciye de hizmet veriyor.

Bu mağazaların Bitcoin’i kabul edeceklerine dair resmi bir açıklamaları yok ancak Strike CEO’su Lightning Network’ü üzerinden 4,000’den fazla lokasyonda Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olarak kullanılacağını söyledi. Bu Bitcoin için büyük bir adım olacak.

Lightning Network, ödemeleri düşük işlem ücretleri ile akıllı sözleşmeler kullanarak sağlayan Bitcoin blok zinciri için ikinci katman1 çözümdür. Açıklamaların ardından Jack Dorsey, Twitter’dan Jack Mallers’a teşekkür etti.

Lider kirpto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 43,890 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %2 değer kazandı. BTC, 834 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin’in piyasa hakimiyet oranı ise %41,1.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

 

Kaynak