Miami 2022 Bitcoin konferansında BTC için büyük müjde!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın önde gelen zincir firmalarının başında gelen Walmarts, McDonald’s ve Chipotle ödemelerde Bitcoin kabul edecek. Detaylar haberimizde.

Miami 2022 Bitcoin konferansında BTC için büyük müjde!

Bitcoin ağını küresel bir ödeme yöntemi olarak kullanan Strike, Lightning Network aracılığıyla dünyanın önde gelen zincir perakende ağlarında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi haline getiriyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Strike CEO’su Jack Mallers, Walmart, McDonald’s, Chipotle, Macy’s, Whole Foods gibi devlerin arasında bulunduğu 400,000’den fazla mağazada artık Lightning Network üzerinden Bitcoin ödemelerini kabul edebileceğini duyurdu.

Miami Bitcoin Konferansı 2022’de konuşan Jack Mallers, Strike’ın NCR, Blackhawk ve Shopify ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Entegrasyonun ardından hizmeti kullanan tüm platformlar Bitcoin’in Lightning Network’ü üzerinden işlem yapabilecek.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Mallers’in sunumu sırasında, McDonald’s, Walmart, Home Depot ve Best Buy gibi Amerika’nın en büyük perakendecilerini listeleyen bir slayt göründü. Kaynaklara göre Blackhawk ve NCR ayrıca Starbucks, Chipotle, El Corte Ingles, Lowe’s, Staples, Woolworths ve diğer binlerce küresel perakendeciye de hizmet veriyor.


Bu mağazaların Bitcoin’i kabul edeceklerine dair resmi bir açıklamaları yok ancak Strike CEO’su Lightning Network’ü üzerinden 4,000’den fazla lokasyonda Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olarak kullanılacağını söyledi. Bu Bitcoin için büyük bir adım olacak.

Lightning Network, ödemeleri düşük işlem ücretleri ile akıllı sözleşmeler kullanarak sağlayan Bitcoin blok zinciri için ikinci katman1 çözümdür. Açıklamaların ardından Jack Dorsey, Twitter’dan Jack Mallers’a teşekkür etti.

Lider kirpto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 43,890 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %2 değer kazandı. BTC, 834 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin’in piyasa hakimiyet oranı ise %41,1.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

 

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Miami 2022 Bitcoin konferansında BTC için büyük müjde!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.