Ünlü analist Bitcoin için dönüm noktası olacak metriğe dikkat çekti!

altcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto analisti Dave the Wave, Bitcoin için bu metriğin fiyatı yeşile dönderecek seviyeye geldiğini söylüyor. Detaylar haberimizde.

Ünlü analist Bitcoin için dönüm noktası olacak metriğe dikkat çekti!

Bitcoin, aşağı yönlü harekette 43,500 doları destek olarak tutmayı başardı. Bu önemli bir dönüm noktasıydı. BTC, yukarı yönlü bir hareket başlatabilir. Nisan ayının en düşük seviyelerini gören kripto parada kontrol ayılardan çıkmış görünüyor.

Popüler bir kripto tüccarı olan Davet he Wave, nisan ayının Bitcoin’in fiyat ivmesi için çok önemli bir ay olacağını düşünüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Dave the Wave, 96.200 Twitter takipçisi bulunan kişisel sayfasında Bitcoin’in aylık ve haftalık hareketli ortalamanın yakınsaması (MACD) ölçümlerinin aşağı doğru hareket ettiğini söyledi. MACD metrikleri, trend belirleyici göstergelerdir.

bitcoin Ünlü analist Bitcoin için dönüm noktası olacak metriğe dikkat çekti!

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

“Uzun vadeli aylık grafik kendini yeniden ortaya koyuyor; mevcut mum kırmızıya dönüyor ve MACD düşüşe devam ediyor. Bence çok önemli bir ay olacak. Fiyat yeşil kalabilir.”


Analist ayrıca Bitcoin’in “500.000 dolara giden yol” için tahminlerini gösteren grafiğini de güncelledi.

Lider kripto para birimi, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 43,731 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saatte yatay bir görünümde kaldı. BTC’nin piyasa değeri 833 milyar dolarda ve bu değer onun 2,032 trilyon dolarlık kripto piyasasının %41’ini domine etmesini sağlıyor.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

Bitcoin, geçtiğimiz yılı tahminlerin altında kapattı. 10 Kasım 2021’de 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördüğünde analistler Bitcoin’in yıl sonu 100,000 doları göreceğini tahmin ediyordu. Ancak piyasa koşulları buna müsaade etmedi. 2022 yılında Fed’in şahin politikaları ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgali küresel piyasaları olduğu gibi kripto piyasasını da derinden etkiledi. Mart ayının ortasından bu yana kripto piyasası üzerindeki ölü toprağını atmak için mücadele ediyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü analist Bitcoin için dönüm noktası olacak metriğe dikkat çekti!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.