1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bloomberg kıdemli analisti Bitcoin için yeni öngörüsünü açıkladı!

Bloomberg kıdemli analisti Bitcoin için yeni öngörüsünü açıkladı!

Bloomberg kıdemli analisti Bitcoin için yeni öngörüsünü açıkladı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bloomberg kıdemli analisti Mike McGlone, Bitcoin’in gezegendeki en değerli varlıklardan biri olacağını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Bloomberg kıdemli analisti Bitcoin için yeni öngörüsünü açıkladı!

Bitcoin, haftalardır devam eden bir birikim sürecinde. Lider kripto para birimi Terra çöküşünün ardından 26,000 dolara kadar geriledi ve ardından 29,000 dolar seviyesine geri döndü. Uzun süredir 29,000 dolar ile 31,000 dolar arasında bir aralıkta dalgalanan bir birikim süreci yaşıyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Piyasasının geleceği merak konusu. Bloomberg kıdemli analisti Bitcoin yatırımcılarının yüreğine su serpti. Bloomberg’in kıdemli emtia analisti Mike McGlone, altının, ABD tahvillerinin ve Bitcoin’in (BTC) küllerinden doğacağını ve eskisinden çok daha güçlü şekilde yükseldiğini gören bir ekonomik döneme girileceğini öngörüyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

McGlone, Kitco News ile yaptığı yeni bir röportajda gayrimenkul ve hisse senedi piyasaları gibi riskli varlıklarda “büyük bir geri dönüş” veya derin bir düzeltme yaşanacağını tahmin etti.

“Bence olacak olan büyük geri dönüş. Daha yeni başlıyor. 1929’dan sonraki gibi olabilir. 2008’den sonraki gibi veya 1987 kazasından sonraki gibi olacak. Miami ve Toronto’daki apartmanlardan borsaya kadar her yerde vadesi geçmiş ve tüm risk varlıkları değer kaybedecek. Bu daha yeni olmaya başlıyor. Son 40 yıldaki en büyük enflasyon dönemine giriyoruz.”

Kıdemli analist, bu dönemin atlatılması durumunda elde tutulabilecek en değerli varlıklardan birinin de Bitcoin olacağını tahmin ediyor.

“Bu dönemi bir şekilde atlattığımızda, Bitcoin’in gezegendeki elde tutulabilecek en iyi varlıklardan biri olacağını düşünüyorum.”

Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 29,711 dolardan işlem görüyor. BTC’nin toplam değeri şu anda 566 milyar dolar. Kripto paranın dominasyon oranı ise %46,1.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Bloomberg kıdemli analisti Bitcoin için yeni öngörüsünü açıkladı!

 

Ethereum hakkında da konuşan ünlü analist, Ether’in kripto piyasası canlandığında masadaki yerini alacağına emin olduğunu söyledi. Ethereum ise 1,791 dolardan fiyatlanıyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Kaynak

Etiketler: