1. Home
  2. İnceleme
  3. Blockonix Borsası ve BDT Tokeni Nedir? 2018 için İyi Bir Yatırım Olabilir mi?

Blockonix Borsası ve BDT Tokeni Nedir? 2018 için İyi Bir Yatırım Olabilir mi?

Blockonix Borsası ve BDT Tokeni Nedir? 2018 için İyi Bir Yatırım Olabilir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

 Blockonix borsası ve BDT tokeni nedir ne değildir bu yazımızda gözler önüne sermeye çalışacağız. Blockonix borsası, merkezsizleştirilmiş kripto ticaretinin geleceği olduğunu tam anlamıyla kanıtlayan merkezsiz borsalardan biridir. BDT Token, Borsa’nın temel göstergesidir. Merkezi olmayan borsalar fiat para birimlerini desteklemese de tüm kripto fanatikleri için tercih edilen yegane yerdir.


Blockonix Borsası ve BDT Tokeni Nedir- İnceleyelim!

Merkezi olmayan bir borsa kripto para alanında müşterilere sağlanabilecek tam bir özgürlük biçimidir. Bu durumda kriptonun mimarı olan S.Nakamoto’yu hayırla yâd etmemek vefasızlık olurAncak şu an için merkezi olmayan bir borsa sistemi için bazı olumsuzluklar söz konusudur.

Çünkü merkezi bir borsanın gerçekleştirdiği işlem hacimlerinin üstesinden gelme yetisi diğeri için maalesef biraz zordur. Merkezi olmayan bir ortamda ekonomiye teşvik edilmekten sorumlu olan blok ödülleri (block reward) için kesinlikle bir yer yoktur. Öte yandan merkezi olmayan kripto borsalar, sadece bazı ülkelerle sınırlı olan Merkezileştirilmiş olanların aksine daha küreseldir.

Blockonix Borsası ve BDT Tokeni

20 Temmuz 2018’de faaliyete başlayan Blockonix borsası ve BDT tokeni , en güvenilir merkeziyetsiz Kripto borsalardan biridir. Aslen Hindistan’dan olmasına rağmen ülkenin düzenleyici açmazları ve tıkanıklıkları nedeniyle operasyonlarını Malta’dan başlattı.

Hindistan’da piyasaya sürülecek olan daha önceki lokal kripto değişimi “BitIndia” ismiyle biliniyordu. Ancak, ülkedeki katı Kripto düzenlemeleri nedeniyle şirket kendisini Blockonix’e yeniden satıp marka değişimine giderek küreselleşmeye zorlandı.

Kripto para değişimlerinin tüm işlemleri sadece bir takım akıllı sözleşmelerle sağlandığından ve de merkezi olmayan bir prensip benimseyerek yollarına devam ettikleri için şirketlerin borsadaki fonlarını kontrol eden tek bir otorite yoktur. Örneğin en güvenilir olarak kabul edilen Ethereum ortamı, kullanıcıların tamamen kendi fonlarını kontrol ettiği akıllı sözleşme tabanlı kripto alışverişini oluşturmak için kurulmuştur.

BDT Tokeni ve Özellikleri

BDT tokeni, merkezi olmayan kripto borsası Blockonix için yerel tokenidir. Bu Kripto dövizinin, BitIndia olarak piyasaya çıkması bekleniyordu ancak bunda başarılı olamadılar. Bu yüzden tüm BitIndia kullanıcılarına BDT tokenleri ile kendi tokenlerini takas etme imkânı sağlıyor. Toplamda token kaynağı  10,092.083.35 olan şirketin aşağı yukarı  2000 hisse sahibi bulunmaktadır. BDT token, ana kripto para birimi alışverişlerinde en çok kullanılanlar listesinde kendine yer buluyor.

Hisse hamilleri şüphesiz ki BDT tokenlerinin değerinde bir artış yaşayacaklar çünkü elde edilecek tüm işlem ücretleri, yakıcı adrese (burn adress)’e gönderilerek kalıcı olarak imha edilecektir. Böylelikle token kıtlığı arttıkça, değer de artacaktır. Ayrıca projenin ekip üyeleri, tüccarlara dünya standartlarında bir tesis sağlama konusunda son derece kararlılar.

Blockonix’te işlem ücreti % 0,1’dir ve kullanıcılara ücret ödemesi için BDT tokenleri kullanırlarsa % 70’lik bir indirim yapılacaktır. Genel olarak karmaşık merkezi olmayan çevre, ekonomik olarak da sağlamdır. Ancak Merkeziyetçi çevre, kendi çekirdek çerçevesine dâhil edildiğinden güvenlik önlemleri göz ardı edilebilir bir harcama gibi görülür. Böylece şirket güvenlik maliyetlerini de azaltmış olur.

Blockonix  Borsası İyi Bir Yatırım Olabilir mi?

Merkezi olmayan Blockonix borsası, 100’den fazla Ethereum tokeni listeledi. Ekip üyeleri tarafından sağlanan yeterli güvenlik ve sağlamlık ile kripto borsası genişledikçe tokenların değeri artacağı hesap edilmektedir. Bundan dolayı  2018 için yatırım portföyüne dahil olmayı hak eden ve kesinlikle listede olması gereken en iyi tokenlerden biridir. Kripto borsasının, merkezi olmayan Kripto borsası tarihindeki ölçütleri belirlemesi sonucunda ve BDT tokenlerinin değerini tavan yapacaktır.

Sonuç olarak…

Merkezi borsaların dünya çapında kripto-para piyasasını şekillendirirken likidite sağlamada önemli bir rol oynadığı gözle görünür bir gerçektir. Ama bunun birçok olumsuz tarafı da mevcuttur.  Şirketler kripto borsaların bir kısmını seçmiş oldukları bölgelere sunuyorlar. Blockonix, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur ve Çin ülkelerinin vatandaşları hariç diğer ülke vatandaşlarının kullanımına açıktır.

 Blockonix borsası ve BDT tokeni konusunda sizi bilgilendirmeye çalıştık. Konu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

tags: