KoinMedya
Home Kriptopara Haber Borsa Haber Bir Sonraki BNB Coin Burn Ne Zaman?

Bir Sonraki BNB Coin Burn Ne Zaman?

Bir Sonraki BNB Coin Burn Ne Zaman?
“bayebit”


0
BNB Coin burn yaptıkça ani yükseliş yapan bir coin. O yüzden yatırımcılar bir sonraki burn olayını dört gözle bekliyorlar. Peki bir sonraki kripto para yakımı ne zaman olacak?

BNB Coin Burn Nedir?

Bir sonraki BNB coin burn zamanı yaklaşıyor. Ethereum tabanlı bir kripto para olan BNB her çeyrekte coin yakmasıyla meşhur. Coin yakma prosedürü whitepaper’larında şu şekilde tanımlanmıştır.

“Her çeyrek sonunda kârımızın %20’sini BNB coin alımı için kullacağız ve bu coinleri yakacağız. Ta ki tüm BNB’lerin %50’sini (100milyon). Tüm geri alımlar blockchain üzerinden duyurulacak. En nihayetinde 100 milyon coini yakmış olacağız ve geride 100 milyon coin kalacak”

BNB projesi ortaya çıktığında 200 milyon coin yaratılmıştı ve Binance ilave coin üretmeyeceğine dair garanti vermişti. Yapının kendi içinde bu şekilde deflasyonist olarak tasarlanmış olması kripto parayı yatırımcı gözünde daha cazip kılacaktır. Çoğu kripto parada zaman içinde piyasaya yeni coinler sürülecek olması fiyatları düşürücü etki yapacağından yatırımcıyı endişelendirecektir. BNB’de ise bu durum tam tersi.

Binance şu ana kadar 3 kere 3 aylık dönemler halinde BNB coin burn gerçekleştirdi. İlkini 18 Ekim 2017 tarihinde yapmıştı ve 986.000 BNB yok edilmişti. Bir sonraki BNB coin burn 15 Ocak 2018’te yapıldı ve bu sefer yaklaşık 2 kat BNB yok edildi (1.821.586 BNB)

3 ay sonrasında (15 Nisan’da) gerçekleştirilen üçüncü BNB coin burn sırasında ise tam 2.220.314 BNB yakıldı. Sıradaki yakma işlemi ise birkaç gün sonra 15 Temmuz ile 18 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Bu yıl iliklerimize kadar hissettiğimiz ayı piyasası BNB coine hiç uğramadı diyebiliriz. O kendi yolunda piyasa şartlarını hiç umursamadan yürümeye devam ediyor. Bu yılın 1 Ocak’ında yolculuğuna $8.25’den başlayan BNB şu an $12.54 değerinden işlem görüyor. Diğer kripto paraların yaklaşık %55-75 zarar yazdığı bu dönemde BNB bırakın zararı %52 kâr bırakmış.

 

BNB Nedir, Ne İşe Yarar?

BNB günlük işlem hacmi sıralamasında uzun zamandır Dünya’da ilk 3’te bulunan Binance borsasının kripto parası. Asıl vazifesi yatırımcısına Binance üzerinden yaptığı işlemlerde %50’ye varan kesinti indirimi sağlaması. Öyle ki Binance’a üye olan hemen herkesin ilk aldığı kripto paradır. Tek özelliği bu olan kripto paranın coinmarketcap sıralamasında 17. Sırada olması da ayrıca takdire şayan

Coinajans