1. Home
  2. İnceleme
  3. Stratis gundem: Strat nihayet Alfa’yı yayına alıyor

Stratis gundem: Strat nihayet Alfa’yı yayına alıyor

Stratis gundem: Strat nihayet Alfa’yı yayına alıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Stratis(STRAT) uzun süredir üzerinde çalıştığı ICO’ların düzenlenebileceği Akıllı Kontrat Alfa platformunu 16 Mayıs’da yayına alıyor.

Strat yakın zamanda 8 Dolara kadar tırmanmışken 6 Dolar seviyesine kadar düşmüştü. Şu anda toparlanmaya başlayan fiyat 6,5 Dolara yakın bir fiyattan işlem görüyor. Strat daha önce centler seviyesinde bir fiyattan 20 Dolara kadar onlarca kat yükseliş göstermişti. Şu andaki seviyesinden onlarca kat yükseliş yakın zamanda beklenmiyor.

Strat; C# ile dünyanın en yaygın programlama dilinde akıllı kontratlar

Şu anda içinde görsel kurulum enstrumanları da olan bir çok akıllı kontrat platformu yayına alınmış durumda. Bu platformlar arasında Ethereum’un programlama dili olan solidity en yaygın kullanılan dil konumunda bulunuyor. Fakat Stratis akıllıca bir stratejiyle dolaylı olarak Microsoft kullanıcısı geliştiricileri hedef alıyor. C# ile akıllı kontratlar oluşturulabilecek şekilde uzun süredir üzerinde çalışılan platform bu programlama diliyle dünyadaki geliştiricilerin büyük çoğunluğunun en yatkın olduğu dil ile geniş bir geliştirici kitlesine hitap ediyor olacak.

Yakın zamanda Strat uzun süredir beklenen ICO platformunu da yayına almış böylece yeni bir çeşitte tokenların üretilmesine imkan tanımıştı. Şimdi de akıllı kontrat platformu ile Stratis kendi ekosistemini basit bir tokendan bir platforma yükseltmiş oluyor.

Strat bugüne kadar çok hareketli olmayan bir kripto paraydı. Genelde sakin fakat istikrarlı fiyat hareketleriyle tanınan Strat pazarlama odaklı bir proje olaran tanınmıyor. Fakat profesyonel yapısıyla en gözde ve en saygı duyulan projelerden biri olarak anılıyor. İngiltere menşeli proje geliştiriciler için avrupa kültüründe yönetilen bir proje. Bilindiği gibi platform coinleri Ethereum tabanlı ERC20 coinlerini kendi mainnet lansmanlarıyla birlikte kendi platformlarına taşıyorlar. Bunlardan bazıları NEO, QTUM, ICX, XLM, TRX. VeChain de yakında VeThor tokenları dağıtmaya başlayacak ve böylece çift-emtia tabanlı bir platform haline gelecek.

ICO projelerinin Stratis platformunda yayınlanması platform için büyük bir adım olacak. Strat coin toplam 98.8 milyon adet ile Ethereum sayısına yakın bir miktarda bulunuyor. ICO platformu sadece 50 kripto paranın fon toplamasına izin verecek. Bunun için de süreci başlatmak isteyen ICO’ların 400 BTC rezerv etmesi gerekecek. Diğer tüm emtialar otomatik olarak STRAT’a çevrilecek ve böylece talep artacak.

STRAT platformunun ilk ICO’su olan Gluon için 2 yıllık bir bloke dönemi var. Eğer STRAT platformunda yeterince ICO düzenlenirse Strat fiyatı büyük bir  artışla Ethereum seviyesine çıkabilir.


ANKET ZAMANI

Sence kaç çıkar?