1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin’i hareketlendiren haber ABD perakende devi Walmart’tan geldi!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin’i hareketlendiren haber ABD perakende devi Walmart’tan geldi!

Bitcoin’i hareketlendiren haber ABD perakende devi Walmart’tan geldi!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük özel işveren firması konumunda olan Walmart’tan sürpriz kripto hamlesi geldi. Bitcoin hareketlendi.

Bitcoin’i hareketlendiren haber ABD market devi Walmart’tan geldi!

ABD perakende devi Walmart, iş ilanları portföyüne, “kripto para ve blockchain ürün lideri” pozisyonunu ekledi.

Haberin duyulması Bitcoin’in 48.000 bin dolar direncine doğru tekrar yükselmesinde etkili oldu. BTC pazar günü oldukça keskin bir ret yemişti.

Walmart’ın verdiği iş ilanının ayrıntılarına baktığımızda, perakende devinin kripto konusunda “tutkulu” birini işe almak istediğini görüyoruz.

Yeni pozisyona alınacak kişiden, kripto para ile ilgili işbirlikleri ve yatırım stratejileri geliştirmesi bekleniyor.

Walmart, yıllardır Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin temelini oluşturan teknoloji olan blockchain ile deneyler yapıyor. AB InBev ve tedarik zincirlerini geliştirmek için blok zincirine dönüşen diğer perakendecilerin izinden giderek, 2018 yılında IBM’in gıda izlenebilirlik çözümünü kullanmaya başladı.

 

walmart Bitcoin'i hareketlendiren haber ABD perakende devi Walmart'tan geldi!

 

Walmart Coin mi geliyor?

Bilindiği gibi Temmuz ayı sonlarında, Walmart’ın rakibi Amazon da benzer bir iş ilanı yayınladı. Harber şirketin sektöre yönelik gelecek planları hakkında birçok spekülasyona yol açtı.

Ancak internet devinin Bitcoin ve bir dizi başka kripto para birimini kabul etmeye hazır olduğuna dair söylentiler kısa sürede yalanlandı.

2019’da Walmart, bankacılık hizmetlerine uygun erişimi olmayan düşük gelirli hanelere fayda sağlayacak ABD merkezli bir stablecoin başlatmak için bir patent başvurusunda bulundu.

Şu ana kadar edinilen veriler, Bentonville merkezli perakende devinin kapılarını Bitcoin veya Ethereum gibi mevcut kripto para birimlerine açmaktansa kendi parasıyla işlem yapma olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 19,150.66

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: