1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin’den iyi Cardano’dan kötü haber!

Bitcoin’den iyi Cardano’dan kötü haber!

Bitcoin’den iyi Cardano’dan kötü haber!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’de düşüş devam ederken dev firmadan önemli bir adım geldi. Cardano cephesi ise büyük bir sorunla boğuşuyor. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’den iyi Cardano’dan kötü haber!

Lider kripto para birii bugün yönünü yukarı doğru çevirmişti. Ancak satış baskısı devam etti ve BTC, 40,000 dolar seviyesine geriledi. Bitcoin’deki bu düşüş yatırımcılar için endişe verirken dev firma krizi fırsata çevirdi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Toronto merkezli BTC madencisi Bitfarms, bugün yaptığı açıklamada ortalama 43.200 dolar fiyatla toplam 1.000 Bitcoin aldığını açıkladı. 43,2 milyon dolarlık satın alma, yeni yılın ilk haftasında gerçekleşti. Şirket, yaptığı bu büyük alım sonrası portföyündeki Bitcoinlerin sayısını 4,300’ün üzerine çıkardı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 40,081 dolardan işlem görüyor. BTC son 24 saat içerisinde %3,82 değer kaybetti.

Bitcoin günlük grafik

bitcoin

Bitfarms, 2021’in 3’üncü ve 4’üncü çeyreğinde de aynı miktarda Bitcoin alımı gerçekleştirmişti. Bitfarm CEO’su ve Kurucusu Emiliano Grodzki, yaptığı açıklamada Bitcoin’deki düşüşü fırsata çevirdiklerini belirtti.

“Bitfarms’daki yol gösterici şirket stratejimiz, hissedarlarımızın yararına en düşük maliyetle ve en hızlı sürede en fazla Bitcoin’i biriktirmektir. Bu amaçla, sermaye tahsisimizi sürekli olarak optimize ederiz. Madencilik donanım fiyatları yüksek kalırken BTC’deki düşüşle birlikte, parayı BTC’ye taşıma fırsatını yakaladık. Operasyonel büyüme stratejimizi hayata geçirme ve 2022 sonuna kadar 8 exahash/saniye hedefimizi gerçekleştirme kararlılığımızı sürdürüyoruz.”

Bitcoin’deki düşüş alım fırsatına dönmüşken Cardano Cephesinde ise ticaretini etkileyen bir gelişme söz konusu. Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase’de Cardano işlemleriyle ilgili sorun yaşanıyor. Kripto değişim platformu, 7 Ocak’tan bu yana müşterilerin ADA gönderip almasını engelledi ve sorunu çözmek için aktif olarak çalışıyor.  Coinbase geliştiricileri sorunun kaynağını arıyor. Cardano’nun yakın zamanda  trezor-connect bağımlılığını güncellemesinin oinbase sisteminde sorunlara neden olmuş olabileceği üzerinde duruluyor.

İlgili: Cardano fiyat tahmini

Cardano (ADA), anlık olarak 1,10 dolardan işlem görüyor. ADA son 24 saat içerisinde %5,35 değer kaybetti.

Cardano (ADA) günlük grafik

bitcoin Bitcoin’den iyi Cardano’dan kötü haber!

Kaynak