Bitcoin’den ‘Black Friday’ için nadir alım fırsatı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası bir kez daha ‘Black Friday’ günü bir sürpriz yaptı. Tıpkı 2020’de olduğu gibi. Bu nadir alım fırsatının hangi seviyelerde olduğuna bakalım.


55,000 doların altını gören Bitcoin’den ‘Black Friday’ fırsatı

Bitcoin (BTC) fiyatı tüm zamanların en yüksek değerinden (ATH) yüzde 20 düşmüş olabilir. Ancak analistlere göre bu aynı zamanda “dipten alım” yapmak için altın bir fırsat da sunuyor.

‘Black Friday’ gerçekten de bu yıl kripto para piyasasında da yaşanıyor. Hem Bitcoin hem de altcoinler son haftanın en düşük seviyelerinde işlem görüyorlar.

İlgili – Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

53,000 doların üzerindeki şüpheler

Yeni Corona virüs türü endişeleri ABD Doları ve makro piyasaları sarstı. Sonuç olarak gece yaşanan satışlar kripto piyasasına da yansıdı. BTC/USD paritesi ise 54,000 dolara yaklaşarak son günlerin en düşük seviyesini gördü.

Düşüş ana akım medyanın da dikkatini çekti. Kimileri düşüşten endişe ederken, kimileri de bu düşüşün altın bir fırsat sunuyor olabileceğini belirtiyor.

Bir kripto trader ise son düşüşü Twitter üzerinden “Black Friday fırsatı” olarak yorumladı.

Bazıları ise bu düşüşü “Bitcoin ayı piyasasına girdi” olarak okurlarına duyuran Bloomberg’in bir makalesini alayla karşıladı.

Yine de popüler trader ve sunucu Scott Melker, kısa vadede daha fazla düşüş beklendiğini söylüyor. Çünkü ona göre piyasa “sürüyü takip etme modunda” olabilir. Yine de ünlü trader, bu daha düşük seviyeleri alım için beklediğini de belirtiyor.

“Öyle görünüyor ki hepimiz 53K istiyoruz. Koşuya 53.5K’dan başlayabiliriz. Kalabalık nadiren istediğini alır.”

Sonuç olarak öyle görünüyor ki satışlar henüz bitmedi. Son 24 saatte yaklaşık olarak 700 milyon dolarlık tasfiyeye rağmen borsalar genelindeki fonlama oranları yüksek kalmaya devam ediyor.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında boğaları güçlendirecek kilit seviye!

2020 Black Friday dejavu

Bu arada 2020 yılında da Black Friday günü Bitcoin fiyatı 16,400 dolara kadar düşmüştü. Tabii hemen ardından yeniden 20,000 dolara kadar yükselmişti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’den ‘Black Friday’ için nadir alım fırsatı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.