Bitcoin’de 6.1 milyar dolar da ayıları durduramadı

kripto piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin piyasasında 31 Aralık günü opsiyonların süresi doldu. Boğalar yüzde 90 ile daha fazla açık pozisyona sahipti. Buna rağmen yine de ayılar 47,175 dolarda denge oluşturmayı başardı. Aynı zamanda piyasalardaki diğer gelişmelere bakalım.


Bitcoin’de 6.1 milyar dolarlık opsiyonun sona etmesi bile ayı durumunu kırmaya yetmedi

Bitcoin fiyatı son 26 günde 46,000 dolar ve 52,000 dolar arasında işlem gördü. Yılın son günü 6.1 milyar dolarlık opsiyonun tarihi doldu. Öyle görünüyor ki boğa ve ayı araçlar burada 44,000 dolar ve 49,000 dolar arasında eşit bir şekilde denge sağladı.

Bundan dolayı 31 Aralık’ta UTC ile 08.00’deki 47,175 dolar fiyat çok az değişime uğradı. Oisiyonların süresinin dolmasından sonra 48,500 dolara yaşanan yüzde 3’lük ralli bile pozisyonunu koruyamadı. Ayılar ise üstün eli bırakma niyetinde olmadıklarının sinyalini veriyor.

Bitcoin’de 6.1 milyar dolar da ayıları durduramadı

Bitcoin/USD fiyatı Coinbase. Kaynak: TradingView

Coinbase’den 24 saat içinde 9,925 BTC çıkışı oldu ve boğalar da bunu pozitif bir işaret olarak algılamış olabilir. Özellikle yeni gelecekler için borsalarda çok az coin kaldığı göz önüne alındığında. Buna ek olarak son dört yıl boyunca yılın ilk haftası her zaman pozitif geçmişti. Bitcoin sahipleri bu ilk haftalarda ortalama yüzde 18.5 oranında kazançlı görünüyor.

Bu boğa tezini destekleyecek başka bir olay daha yaşandı. ABD merkezli teknoloji şirketi MicroStrategy, hesaplarına 30 Aralık’ta 1,914 BTC ekledi. Olumsuz bir olay ise Güney Kore’de yetkililerin piyasalara ve borsalara baskı yapmaya devam etmesi.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı kritik desteği koruyor ama…

2021’de Bitcoin’in yıldızı parladı

Her şeye ve son birkaç haftadaki düşüşe rağmen Bitcoin 2021 yılında muhteşem bir yıl geçirdi. BTC, ABD hisse senetleri ve altın fiyat performanslarını son üç yılda art arda geçmeyi başardı. Yine de bu performansa rağmen yılın son gününde 48,000 dolar seviyesini geçemedi. Hem de 31 Aralık’ta opsiyon araçlarında “call” (alım) opsiyonlarının yüksek olmasına rağmen.

Bitcoin’de 6.1 milyar dolar da ayıları durduramadı

Bitcoin opsiyonlarda açık pozisyon 31 Aralık Kaynak: Coinglass.com

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’de 6.1 milyar dolar da ayıları durduramadı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.