1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin yatırımcıları direniyor: BTC’de 5 yılın rekoru

Bitcoin yatırımcıları direniyor: BTC’de 5 yılın rekoru

Bitcoin yatırımcıları direniyor: BTC’de 5 yılın rekoru
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası ve Bitcoin fiyatları önemli bir düşüş yaşadı. Buna rağmen öyle görünüyor ki BTC yatırımcıları kendilerinden emin ve zorlu koşullara direniyorlar. Bitcoin bu konuda son 5 yılın rekorunu kırdı.


Bitcoin yatırımcıları direniyor: BTC’de 5 yılın rekoru

Bitcoin fiyatı uzun bir süredir devam eden düzeltmeden sonra 20,000 dolar civarında konsolide oluyor. Buna rağmen öyle görünüyor ki BTC yatırımcılarının çoğu kripto paranın gelecekte ralli yapacağına inanmaya devam ediyor.

Bundan dolayı da yatırımcıların çoğu strateji olarak ‘HODL’ yapmayı tercih ediyor. Glassnode’un paylaştığı veriler de bunu gösteriyor. Özellikle de 29 Eylül’de HODL yapılan Bitcoin miktarının 7,509,524.362 BTC ile son beş yılın rekor seviyesine ulaştığına da dikkat çekelim. Bu kadar Bitcoin mevcut fiyattan 341.55 milyar dolar ediyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı işlem aralığında yeniden yükseliyor: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin yatırımcıları direniyor: BTC’de 5 yılın rekoru

HODL yapılan Bitcoin miktarı: Kaynak: Glassnode

Şunu da belirmek gerekiyor ki uzun vadeli yatırıcılar için şu an HODL yapmak çok mantıklı bir strateji. Çünkü mevcut fiyattan satış yapmaları durumunda kayıp vermiş olacaklar. Glassnode aynı zamanda şu an satış yapan uzun vadeli yatırımcıların kayıplarının yüzde 42 oranında olduğunu bildiriyor.

İlgili – Ethereum fiyatı kritik teknik çizginin üzerine çıktı: Güncel ETH teknik analizi

Bitcoin’in uzun vadeli görünümü güçlü

Bu veriler şöyle yorumlanabilir. Uzun vadeli yatırımcılar Bitcoin’i ellerinde tutmaya devam ediyor. Bundan dolayı da BTC’nin geleceğinin güçlü olduğuna inanıyorlar. Birçok yatırımcının bunu yapmasının çok önemli bir sebebi var. Bitcoin’de benimsenme arttıkça azalan arz ile birlikte fiyat yeni ralliler yapacak.

Buradaki HODL durumu başka bir şeyi daha gösteriyor. En önemlisi BTC’nin bir değer saklama ve şu an yükselmeye devam eden enflasyona karşı koruma sağlayan bir varlık olarak görülmesi. Bundan dolayı Bitcoin yatırımcıların gözünde daha değerli hale geliyor. Yaşanan düşüşler ise her zaman yeni yatırım fırsatları oluşturuyor.

Kaynak

Etiketler: