okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
67.998,62 USDT
eth
ETH
-3.03%
Ethereum
3.669,00 USDT
bch
BCH
-0.76%
Bitcoin Cash
487,39 USDT
xrp
XRP
0.37%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.54%
Litecoin
84,14 USDT
bnb
BNB
-0.66%
Binance Coin
595,37 USDT
sol
SOL
-6.2%
Solana
165,26 USDT
avax
AVAX
-1.86%
Avalanche
37,80 USDT
ada
ADA
-2.18%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
2.96%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ve kriptonun volatilitesini bu öneri mi çözecek?

Vijar Ayyar: Tether’in Yokluğunda Oluşacak Bitcoin Volatilitesine Riskine Hazır mısınız?
Vijar Ayyar: Tether’in Yokluğunda Oluşacak Bitcoin Volatilitesine Riskine Hazır mısınız?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de yeni bir yasa tasarısı hazırlandı. Bu tasarının Bitcoin ve kripto para piyasasındaki yüksek volatilite sorununu çözeceği iddia ediliyor. Ayrıca kripto alanını düzenleme ve gözetleme görevi de sürpriz bir kuruma veriliyor. SEC olmadığını da söyleyelim.


Bitcoin ve kriptonun volatilitesini bu öneri mi çözecek?

ABD Kongresi, yatırımcıların çıkarlarını korumak için her yola başvuracağını ifade ediyor. Bunun için ABD’de kripto para piyasasının regülasyona ihtiyacı olduğu bildiriliyor. Böylece Senatonun bir komitesi tarafından bir yasa tasarısı bile hazırlandı ve çarşamba günü meclise sunuldu.

Böylece ABD’de kripto para sektörünü düzenlemek için olan savaş daha da şiddetleniyor. Senatonun Tarım Komitesi Başkanı Deborah Ann Stabenow ve Senatör John Nichols Boozman, ABD’de kripto paraların regülasyonu için hazırladıkları yasa tasarısını parlamentoya sundular.

İlgili – Bitcoin fiyatında yükselişin önündeki kritik engel: Güncel BTC teknik analizi

Senatörler, bu hazırladıkları yasa tasarısı ile kripto paraların düzenlenmesi işini tek başına Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) vermek istediklerini belirtiyorlar. Böylece CFTC, dijital emtialar da dahil Bitcoin ve Ethereum gibi yüksek volatiliteli piyasalar konusunda tek söz sahibi olacak.

ethereum vadelileri 2020

Tasarı kabul edilirse, türevleri (swaplar ve vadeli işlemler) düzenleme konusunda uzmanlığa sahip olan CFTC’nin bu alandaki operasyonel kapsamı da artacak.

Şunu da belirtmek gerekiyor ki son birkaç ay içinde çeşitli komiteler tarafından Senato’nun masasına çok sayıda benzer kripto para düzenleme teklifleri sunuldu.

İlgili – Ethereum fiyatında düzeltme bitti mi? Güncel ETH teknik analizi

Mesela, geçtiğimiz Haziran ayında Senatör Cynthia Lummis ve Senatör Kirsten Gillibrand tarafından bir kripto yasa tasarısı hazırlanmıştı. Bu tasarıda ise CFTC ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu alanda üstlenebileceği rollere dikkat çekiliyordu. Ayrıca kripto paraların düzenlenmesi ve vergilendirilmesi ile ilgili konulara vurgu yapılıyordu.

Ayrıca, Temmuz ayında da Meclis Finansal Hizmetler Komitesi, Federal Rezerv’in ABD kripto pazarındaki rolünü artırmaya çalışan bir yasa tasarısı hazırlamıştı.

Şimdiye kadar kripto para piyasasını denetlemek ve düzenlemek için CFTC, SEC ve Fed’in adları geçiyor yasa tasarılarında.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.