Loading...
btc
BTC
0.32%
Bitcoin
66.873,75 USDT
eth
ETH
0.1%
Ethereum
3.507,28 USDT
bch
BCH
1.17%
Bitcoin Cash
395,85 USDT
xrp
XRP
2.86%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.22%
Litecoin
73,56 USDT
bnb
BNB
0.46%
Binance Coin
596,10 USDT
sol
SOL
0.3%
Solana
169,64 USDT
avax
AVAX
0.8%
Avalanche
28,39 USDT
ada
ADA
-0.82%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.15%
Poladot
6,35 USDT
doge
DOGE
6.86%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.31%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. Bitcoin boğası Michael Saylor bırakıyor! Şimdi ne yapacağını da açıkladı

Bitcoin boğası Michael Saylor bırakıyor! Şimdi ne yapacağını da açıkladı

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in en büyük destekçisi olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, görevini bıraktığını açıkladı. Bundan sonra ne yapacağını da söyledi. Bitcoin konusunda ise şirket olarak köklü bir değişime gidiyorlar.


Bitcoin boğası Michael Saylor bırakıyor! Şimdi ne yapacağını da açıkladı

Michael Saylor, iş istihbaratı şirkeri MicroStrategy’deki CEO görevini bıraktığını açıkladı. Şirkette artık köklü değişim yapılıyor. Bitcoin’in en büyük destekçisi olarak kabul edilen Michael Saylor, şimdi şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapacak. CEO görevini bırakması ve yeni görevine başlaması için ise önümüzdeki hafta Pazartesi tarihi gösterildi.

Saylor, 1989 yılından bu yana CEO görevini yürütüyordu. Yeni CEO ise şu an MicroStrategy’nin Başkanı olan Phong Le olacak.

İlgili – Bitcoin fiyatında yükselişin önündeki kritik engel: Güncel BTC teknik analizi

MicroStrategy’de yaşanan bu değişimleri ve görevi bırakmasına açıklama getiren Saylor şöyle diyor:

“Yönetim kurulunun yatırım komitesi başkanı olarak şirketin Bitcoin satın alma stratejisinin gözetimini sağlamaya devam ederken, öncelikle inovasyon ve uzun vadeli kurumsal stratejiye odaklanacağım.”

microstrategy

MicroStrategy ilk defa iki yıl önce Bitcoin satın almıştı. Ayrıca son yıllarda Saylor da kendi şirketi ve ürünlerine odaklanmak yerine daha çok kriptonun avukatlığına soyunmuştu. Bundan dolayı da Saylor şöyle diyor:

“Şirketimizin iki temel stratejisi var. Bitcoin satın alma ve saklama ile kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme. Şimdi Başkan ve CEO rollerini ayırmanın, bu iki kurumsal stratejimizi daha iyi takip etmemizi sağlayacağına inanıyorum. Yönetim kurulu başkanı olarak, Bitcoin satın alma stratejimize ve ilgili Bitcoin savunuculuğu girişimlerine daha fazla odaklanabileceğim. Phong ise genel kurumsal operasyonları yönetmek için CEO olarak yetkilendirilecek.”

Bu yeni gelişme, MicroStrategy’nin mümkün olduğunca fazla Bitcoin elde etmek olan agresif stratejisine bir güven oyu olarak yorumlanabilir. Hem de şirketin rezerv olarak tuttuğu 130,000 BTC’nin değerinin son sekiz ayda 5 milyar dolar değer kaybetmesine rağmen.

İlgili – Piyasayı şoke eden yeni Bitcoin balinası

Bitcoin fırsatından Bitcoin stratejisine

Bu arada Saylor, şirketin yatırımcıları ile yaptığı görüşmede, MicroStrategy’nin büyük bir değişim geçirdiğini söyledi. Şirketin Bitcoin alımlarının artık fırsatın da ötesine geçtiğini bildirdi. Artık BTC alımları şirketin ikinci stratejisi haline geldi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.