1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin ve kripto yatırımcıları dibin göründüğünü mü düşünüyor?

Bitcoin ve kripto yatırımcıları dibin göründüğünü mü düşünüyor?

Bitcoin ve kripto yatırımcıları dibin göründüğünü mü düşünüyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto piyasasının zorlu günlerden geçmesine ve şiddetli dalgalanmaya rağmen, kriptoda dikkat çeken para akışı olan bir alan olduğu görülüyor. Böyle bir ortamda yatırımcılar piyasanın dip yaptığını mı düşünüyor?


Bitcoin ve kripto yatırımcıları dibin göründüğünü mü düşünüyor?

Kripto para ve Bitcoin piyasası birçok yönüyle kötü bir hafta geçirdi. Böylece BTC de dahil rekor düşüşler kaydetti. Buna rağmen öyle görünüyor ki bazı yatırımcılar dalgalanmaya rağmen pozisyonlar açmak için iyi bir zaman olduğunu düşünüyor.

Bitcoin ve kripto piyasasında dip göründü mü?

Bloomberg, bugün yayımladığı bir haberinde, son yaşananlar ve kripto piyasasındaki zayıf performansların yatırımcıları yıpratmadığını bildiriyor. Yeni rapora göre, piyasadaki kayıplara rağmen, bu hafta kripto ETP’lere dikkat çeken para akışı yaşandı.

Şunu da belirtelim ki Bitcoin bu hafta 26,000 doların da altını görerek 2020’nin seviyelerine geriledi. Diğer yandan Terra ağı da büyük bir panik yaşattı. Projenin algoritmik stabil coini UST dolar değerini kaybederken, LUNA coin de sıfırı görene kadar çöktü. LUNA’nın Nisan’da 120 dolar ile zirve yaptığını hatırlatalım. UST ise 0.20 dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında yükselişin önündeki kritik engel!

Bitcoin ve kripto yatırımcıları dibin göründüğünü mü düşünüyor?

Bloomberg Intelligence’in haberine göre ise yatırımcılar kripto ETF’lere fon akıtmaya devam ediyor. Bu, yatırımcıların çöküş sonrası bir boğa koşusu beklentisi içinde olduğunu gösteriyor olabilir.

Bloomberg Intelligence ETF analisti James Seyffart şöyle diyor:

“Bu dip olabilir. İnsanlar muhtemelen uzun süredir Bitcoin piyasasına girmek için an bekliyordu. Şimdi neden 30,000 doların altında olmasın. Kripto fonlarından Nisan’dan bir dizi çıkış yaşanmıştı. Ancak işler Mayıs’ta değişmeye başladı. Para geri gelmeye başladı.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Kripto analiz şirketi CoinShares’in baş analisti Meltem Demirors ise yatırımcıların her zaman fırsat kolladığını belirtiyor. Şöyle diyor:

“Geçmişte pozisyon almamış veya daha küçük bir pozisyona sahip olan ve daha büyük bir pozisyona geçmek isteyen birçok yatırımcı olduğunu düşünüyorum.”

Kaynak