1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. “Bitcoin ve kripto piyasalarını sarsacak 3 önemli gelişme!”

“Bitcoin ve kripto piyasalarını sarsacak 3 önemli gelişme!”

“Bitcoin ve kripto piyasalarını sarsacak 3 önemli gelişme!”
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analiz platformu, yakın vadede Bitcoin ve kripto piyasalarını sarsacak 3 önemli olayı açıkladı!

Bu 3 makroekonomik veri, Bitcoin ve kripto piyasalarını derinden sarsabilir!

Önde gelen bir kripto analiz firması, bu hafta açıklanması beklenen bazı önemli makro veriler nedeniyle, kripto yatırımcılarına vahşi fiyat dalgalanmalarına hazırlanmaları için uyarıda bulundu.

Yeni bir raporunda Santiment, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC)’nin bugün Doğu Saati ile 14:00’te en son politika kararını duyurmayı planlandığını ve bu yüzden de kriptolar için aşırı volatil bir hafta beklediğini söyledi.

İlginizi çekebilir:

Yatırımcılar, merkez bankasının, faiz oranlarını önceki dört toplantıda empoze edilen %0.75’lik artışlardan 50 baz puana çevirmesini bekliyor. Nitekim, beklenenden daha yüksek bir oran, Fed’in enflasyonla mücadele etmek için para politikalarını sıkılaştırma niyetinde olduğuna işaret edecek. Dolayısıyla bu da genel olarak, piyasa için düşüş anlamına gelir.

Santiment ayrıca yatırımcılara, imalat ve hizmet sektörlerinin verimliliğini ölçen ekonomik bir gösterge olan satın alma yöneticileri endeksini (PMI) yakından takip etmelerini söylüyor. Bu arada PMI, 16 Aralık Cuma günü açıklanacak. 

“Alınacak olan bu kararlar, nihayetinde Bitcoin ve kripto piyasalarının riske açık veya riskten uzak olmasına neden olacak.”

Analiz firması ayrıca, Bitcoin ve kripto paraların yılın büyük bir bölümünde hisse senetleri ile birlikte hareket etmesine rağmen, ikisi arasındaki korelasyonun kasım ayında yaşanan FTX çöküşü sırasında bozulduğunu söylüyor.

 

“Bitcoin ve kripto piyasalarını sarsacak 3 önemli önemli gelişme!”

 

Dahası kripto yatırımcılarının son zamanlarda gergin olduğunu ifade ediyor. Ve bunun bir sonucu olarak, bu iki önemli makro olaydan kaynaklanan herhangi bir olumsuz sürprizin, piyasada yeni bir satış dalgasını daha tetikleyebileceğini söyleyerek, sözlerini sonlandırıyor.

“Karar anı yaklaşıyor.”

Etiketler: