Loading...
btc
BTC
-1.51%
Bitcoin
65.766,38 USDT
eth
ETH
-1.55%
Ethereum
3.415,35 USDT
bch
BCH
-3.77%
Bitcoin Cash
415,40 USDT
xrp
XRP
-2.19%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-2.32%
Litecoin
77,31 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,77 USDT
sol
SOL
-3.65%
Solana
141,91 USDT
avax
AVAX
-3.45%
Avalanche
29,92 USDT
ada
ADA
-3.99%
Cardano
0,40 USDT
dot
DOT
-4.24%
Poladot
6,09 USDT
doge
DOGE
-4.15%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-4.41%
Shiba Inu
0,00 USDT

“Bitcoin ve kripto piyasalarını sarsacak 3 önemli gelişme!”

“Bitcoin ve kripto piyasalarını sarsacak 3 önemli gelişme!”
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analiz platformu, yakın vadede Bitcoin ve kripto piyasalarını sarsacak 3 önemli olayı açıkladı!

Bu 3 makroekonomik veri, Bitcoin ve kripto piyasalarını derinden sarsabilir!

Önde gelen bir kripto analiz firması, bu hafta açıklanması beklenen bazı önemli makro veriler nedeniyle, kripto yatırımcılarına vahşi fiyat dalgalanmalarına hazırlanmaları için uyarıda bulundu.

Yeni bir raporunda Santiment, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC)’nin bugün Doğu Saati ile 14:00’te en son politika kararını duyurmayı planlandığını ve bu yüzden de kriptolar için aşırı volatil bir hafta beklediğini söyledi.

İlginizi çekebilir:

Yatırımcılar, merkez bankasının, faiz oranlarını önceki dört toplantıda empoze edilen %0.75’lik artışlardan 50 baz puana çevirmesini bekliyor. Nitekim, beklenenden daha yüksek bir oran, Fed’in enflasyonla mücadele etmek için para politikalarını sıkılaştırma niyetinde olduğuna işaret edecek. Dolayısıyla bu da genel olarak, piyasa için düşüş anlamına gelir.

Santiment ayrıca yatırımcılara, imalat ve hizmet sektörlerinin verimliliğini ölçen ekonomik bir gösterge olan satın alma yöneticileri endeksini (PMI) yakından takip etmelerini söylüyor. Bu arada PMI, 16 Aralık Cuma günü açıklanacak. 

“Alınacak olan bu kararlar, nihayetinde Bitcoin ve kripto piyasalarının riske açık veya riskten uzak olmasına neden olacak.”

Analiz firması ayrıca, Bitcoin ve kripto paraların yılın büyük bir bölümünde hisse senetleri ile birlikte hareket etmesine rağmen, ikisi arasındaki korelasyonun kasım ayında yaşanan FTX çöküşü sırasında bozulduğunu söylüyor.

 

“Bitcoin ve kripto piyasalarını sarsacak 3 önemli önemli gelişme!”

 

Dahası kripto yatırımcılarının son zamanlarda gergin olduğunu ifade ediyor. Ve bunun bir sonucu olarak, bu iki önemli makro olaydan kaynaklanan herhangi bir olumsuz sürprizin, piyasada yeni bir satış dalgasını daha tetikleyebileceğini söyleyerek, sözlerini sonlandırıyor.

“Karar anı yaklaşıyor.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.