Loading...
btc
BTC
0.28%
Bitcoin
63.605,31 USDT
eth
ETH
-0.32%
Ethereum
3.092,05 USDT
bch
BCH
-3.66%
Bitcoin Cash
489,67 USDT
xrp
XRP
0.02%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
2.46%
Litecoin
80,01 USDT
bnb
BNB
-1.97%
Binance Coin
541,80 USDT
sol
SOL
-1.56%
Solana
136,36 USDT
avax
AVAX
-0.76%
Avalanche
34,89 USDT
ada
ADA
-0.2%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.22%
Poladot
6,72 USDT
doge
DOGE
-3.17%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
3.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ve kripto paralar için Haziran 2022 nasıl geçecek?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası Mayıs ayında zorlu günler yaşadı. Piyasa yaklaşık 500 milyar dolar kaybetti. Peki, Bitcoin ve diğer coinler dibi gördü mü? Haziran 2022 yatırım için iyi bir zaman mı? Uzmanların mevcut piyasayı ve önümüzdeki ay ile dönemi nasıl değerlendirdiğine bakalım.


Bitcoin ve kripto paralar için Haziran 2022 nasıl geçecek?

Mayıs ayı kripto para piyasası için çok zorlu geçti. TradingView’in verilerine göre, kripto para piyasası Mayıs ayında şimdiye kadar 500 milyar dolar kaybetti. Bitcoin’in fiyatı ise Kasım 2021’deki zirvesinden sonra değerinin yarısından fazlasını kaybetti. Bu da tüm piyasada büyük bir çöküşe sebep oldu.

Piyasada yaşanan bu ağır satışların başlıca sebebi ise Fed’in attığı adımlar. Enflasyonla mücadele eden Fed, para politikasında iyice agresifleşti. Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’a göre ise kripto paralar daha yüzde 70 düşebilir.

Kripto paralar için zorlu günler henüz bitmedi. Merkez bankaları da kripto karşıtı duruşlarından taviz vermedi. Mesela Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’a göre kripto paraların bir değeri yok. İsveç Riksbank’a göre ise kripto paralar para değil ve finansal istikrara büyük bir tehlike oluşturuyor.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Kripto para piyasasından dip ne zaman?

Bitcoin

Yine de kripto paralardaki bu düşüşe rağmen pozitif sayılabilecek öngörüler dile getirenler de var. Kripto odaklı girişim sermayesi şirketi Placeholder Ventures ortaklarından Chris Burniske, kripto para piyasasında dibin 2022’in ikinci yarısında olabileceğini söyledi.

Chris Burniske’e göre enflasyon yıl sonunda düzelmeye başlayacak. Bundan dolayı da 2023 yılının kripto paralar için güzel bir yıl olacağını düşünüyor.

J.P. Morgan uzmanı Nikolaos Panigirtzoglou ise Bitcoin’in şu an olması gerektiği fiyatın çok altında işlem gördüğünü belirtiyor. Bundan dolayı da gelecekte yükseliş beklentisi yüksek.

İlgili – Yaklaşan Terra 2.0 ve LUNA airdrop ile ilgili bilmeniz gereken her şey

Kripto paraya yatırım için iyi bir zaman mı?

Eğer Haziran 2022 kripto paralara yatırım için iyi bir zaman mı diye merak ediyorsanız, bunun için Bitcoin fiyatına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü diğer kripto paralar BTC ile korelasyon içinde hareket eder.

Şu an piyasada belirsizlik var. Başlıca sebebi devam eden Rusya-Ukrayna savaşı, yüksek enflasyon ve diğer faktörler. Bundan dolayı önümüzdeki haftalarda kripto paralar yeni dip seviyeler görebilir. Bundan dolayı da yatırımcılar için işlem büyüklüklerini küçük tutma uyarısı yapılıyor.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz. Kripto para piyasası henüz dip seviyeleri görmedi. Uzmanlara göre daha yüzde 70 düşüşler görebilir. Ancak 2022’in ikinci yarısında piyasanın dip yapması bekleniyor.

İlgili – Terra Luna Classic (LUNC) nedir? LUNC coin haber ve gelişmeleri

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.