Loading...
btc
BTC
-4.36%
Bitcoin
66.506,31 USDT
eth
ETH
-6.11%
Ethereum
3.443,69 USDT
bch
BCH
-6.98%
Bitcoin Cash
436,35 USDT
xrp
XRP
-4.56%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-3.98%
Litecoin
76,49 USDT
bnb
BNB
-4.26%
Binance Coin
598,41 USDT
sol
SOL
-7.94%
Solana
146,42 USDT
avax
AVAX
-4.76%
Avalanche
30,74 USDT
ada
ADA
-5.85%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-2.9%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
-7%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-7.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Avalanche (AVAX) fiyatında yeni yükseliş sinyalleri!

Ünlü NFT platformu OpenSea, Ethereum Merge sonrası tarafını seçti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında yaşanan son çöküş, Kasım 2021’den bu yana dijital varlıkların 1 trilyon dolardan fazla değer kaybetmesine neden oldu. Popüler akıllı sözleşme platformu Avalanche’ın yerel tokeni AVAX da %81’den fazla değer kaybeden kripto para birimlerinden biri oldu. Peki Avalanche fiyatı bundan sonra yükselecek mi?

Avalanche (AVAX) fiyatı ne kadar yükselir? 50$’a ulaşır mı?

Birçok analist, Avalanche harika bir proje olduğu için, bu düşüşü AVAX’a yatırım yapmak için kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak görüyor. Nitekim AVAX fiyatları birkaç ay öncesine göre gerçekten de oldukça düşük.

Fakat AVAX’ın ne kadar yükselebileceğine bakmadan önce, proje hakkında kısaca bilgi vermekte fayda var.

Avalanche (AVAX) nedir?

Avalanche (AVAX) fiyatında yükseliş sinyalleri!

Avalanche (AVAX) ölçeklenebilirlik, güvenlik ve merkeziyetsizliği esas alan bir blok zinciri ekosistemidir. Eylül 2020’de başlatılan bu proje hız, uyarlanabilirlik, satın alınabilirlik ve erişilebilirlik gibi kripto para birimi sektöründeki üç temel soruna yoğunlaşır.

Avalanche, açık kaynaklı bir platform olarak yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir ekosistemde merkezsiz uygulamaları ve kurumsal blok zinciri ağlarını başlatmak için birlikte çalışabilen bir ağ yapısına sahip bir platformdur.  Ayrıca merkeziyetsiz yapıdan ödün vermeden güçlü güvenlik sağlamakla birlikte, hızlı sonuç ve yüksek verim elde etmeyi amaçlayan bir protokol kullanır.

Esasen Avalanche, işlevsellik açısından Ethereum’a benzer şekilde çalışır. Ethereum’un şu anda geçiş yapmaya hazırlandığı Ethereum 2.0’a benzer bir Proof of Stake (PoS) konsensüs kullanır.

Bu arada Avalanche, en gözde kripto projelerinin yer aldığı DeFi (merkezsiz finans) alanında hizmet veriyor ve DeFi alanında kurumsal firmalara teknik destek sunuyor. Ayrıca Avalanche, DeFi platformları arasında köprü vazifesi görüyor. Burada Ethereum başta olmak üzere birçok rakibi olsa da yakaladığı ivmeyi devam ettirmeyi başarabilirse Ethererum’a kafa tutacak bir potansiyele sahip olabilir ve DApp alanındaki rakiplerini geride bırakabilir. 

İlgili: Güncel AVAX fiyat tahmini 2022-2025

Avalanche (AVAX) fiyat tahmini

Son 2 gün içinde, AVAX fiyatları %20’den fazla artış kaydetti. Akıllı sözleşme tokeninin fiyatı, 21.5$ ve 22.5$ arasındaki güçlü destek alanına ulaştıktan sonra ivme yakaladı. Kısa bir konsolidasyondan sonra fiyatlar, 26$’lık mevcut seviyelere doğru yükseldi. 

Kripto piyasası konsolide olmaya devam ederken, AVAX daha iyi performans gösterdi ve şimdi ise önceki kayıplarını telafi ediyor gibi görünüyor. 

Avalanche (AVAX) fiyatında yükseliş sinyalleri!
 1 saatlik AVAXUSD grafiği

AVAX fiyatında yukarı yönlü geri dönüş sinyalleri!

Avalanche (AVAX) fiyat tahmini – AVAX yakın vadede 50 dolara ulaşacak mı?

AVAX’ın yakın vadede ilk hedefi 30$. Buradan, fiyatlar daha yüksek seviyeleri görmeden önce küçük bir konsolidasyon görebiliriz.

Bununla birlikte AVAX, Mayıs 2022’de fiyatların keskin bir düşüş yaşadığı bir alan olan 50 dolara doğru yükselebilir.

Aşağıdaki 1 günlük AVAXUSD grafiği de bu potansiyel yükseliş trendini gösteriyor.

Avalanche (AVAX) fiyatında yükseliş sinyalleri!

Ancak 30$’lık fiyat bölgesi önemli bir direnç görevi görebilir ve satıcıların fiyatı 21,5$ alanına doğru geri çekmesine neden olabilir.

Avalanche (AVAX) fiyatında yükseliş sinyalleri!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.