1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin ve kripto para piyasası öldü yorumlarına uzmanlar ne diyor?

Bitcoin ve kripto para piyasası öldü yorumlarına uzmanlar ne diyor?

Bitcoin ve kripto para piyasası öldü yorumlarına uzmanlar ne diyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasası önemli bir çöküş yaşadı. Bu gelişmeler üzerine kripto piyasası öldü yorumları yapanlara uzmanların ne dediğine bakalım.


Bitcoin ve kripto para piyasası öldü yorumlarına uzmanlar ne diyor?

Kripto para piyasasında kıyım o kadar büyüktü ki Bitcoin ve Ethereum gibi sektörün devleri zirveden bu yana değerlerinin yüzde 50’sini kaybetti. Tabii diğer altcoinler daha fazla acı çekti.

Kripto piyasasındaki bu çöküşün Fed’den başlayarak hisse senetleri piyasasına kadar uzanan birçok açıklamaları var. Kripto para topluluğuna ise adeta ölü toprağı atılmış. Pazartesi kısa süreli bir rahatlamadan sonra piyasa yeniden kırmızıya döndü.

WazirX Trade Desk, son yaşananlar üzerine kripto para piyasasının tepe taklak olduğunu belirtti. Buna rağmen henüz kripto piyasası öldü demek için erken olduğu da vurgulanıyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: Bitcoin’de düşüş devam edecek mi?

Bu görüşü destekleyen yeni gelişmeler ve haberler de var. Bir gelişme Bitcoin madenciliği ile ilgili. Yeni madencilik çipleri çıkıyor. Diğeri ise 300 bankanın 2022’nin ilk yarısında Bitcoin ticareti başlatma planları ile ilgili önemli bir gelişme.

WazirX Trade Desk şöyle diyor:

“Microsoft, dünyanın önde gelen oyun geliştiricilerinden Activision’ı satın alarak, ‘Metaverse’e odaklandığını yeniledi. Diğer yandan Twitter NFT doğrulamalarını çıkarıyor ve Instagram da NFT’leri entegre etmeyi planlıyor.”

bitcoin Bitcoin ve kripto para piyasası öldü yorumlarına uzmanlar ne diyor?

Piyasa uzmanları şunu da hatırlatıyor. Son çöküş sadece bir sektöre özgü bir olay değil. Tüm finansal piyasalar bir darbe aldı. Kripto para piyasası da bundan nasiplendi.

Maalesef kripto para piyasası şu an hisse senetleri piyasası ile iyice korelasyon içinde. Mudrex kurucu ortağı ve CEO’su Edul Patel, burada olan bir şeyin hemen kripto para piyasasını da etkilediğini söylüyor. Şöyle devam ediyor:

“ABD’de Fed’in faiz oranlarını artırabileceği korkusu finansal piyasaları endişe içinde tutuyor.”

Fed, Salı günü toplantıya başlayacak ve kripto piyasası da buradan çıkan kararları dikkatle izleyecek.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.