1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin ve kripto para piyasası 2027’de nasıl olacak? İşte, 3 önemli tahmin

Bitcoin ve kripto para piyasası 2027’de nasıl olacak? İşte, 3 önemli tahmin

Bitcoin ve kripto para piyasası 2027’de nasıl olacak? İşte, 3 önemli tahmin
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzun vadeli tahminleri yapmak çok zor kabul ediliyor. Kısa vade ise temellerin değişmesi için çok kısa. Ancak beş yıllık süre, her şeyin değişmesi için yeterli kabul ediliyor.


Bitcoin ve kripto para piyasası 2027’de nasıl olacak? İşte, 3 önemli tahmin

2027 yılı büyük teknolojik yeniliklerle birlikte bir kaos ortamının yaşanabileceği bir yıl olarak görülüyor. İşte, önümüzdeki beş yıl içinde yaşanabilecek 3 önemli gelişme.

1. Metaverse yükselmeyecek

Metaverse şu an çok sıcak bir konu. Ancak birçok insan gerçekte neler getirdiğini bilmiyor. Yine de teoride birçok uygulamanın ve hizmetin metaverse’e entegre edilebileceği düşünülüyor. Mesela burada sürücü belgesi alma işlemleri ve benzer işlemler yapılabilir.

Birçok açıdan metaverse yeni bir şey değil. Benzer oyun ve sosyal medya ağları zaten bir süredir mevcut. Bundan dolayı önümüzdeki beş yıl içinde metaverse konusunda çok büyük bir atılım beklentisi düşük. Bunun teknolojik yönleri de var.

İlgili – Bitcoin fiyatında yeni işlem aralığı: Güncel BTC teknik analizi

2. Cüzdanlar süper uygulamaya dönüşecek

kripto para cüzdanı

Merkezsiz finans (DeFi) kullanıcısı her gün onlarca protokol ile uğraşmak zorunda. Cüzdanlar, ara yüzler, borsalar, köprüler, ödünç protokolleri. Yüzlerce var ve her gün büyüyorlar. Benimsenmenin devam etmesi için ise tüm bunlar kabul edilebilir değil.

Kullanıcılar için en ideal olanı, maksimum sayıda hizmetin en az uygulama üzerinden gerçekleştirilebilmesi. Buradaki en optimal çözüm, birçok hizmetin cüzdanlar üzerinden entegrasyonu. Bundan dolayı önümüzdeki beş yıl içinde cüzdanların gelişimi hız ve önem kazanacak.

İlgili – Arthur Hayes’ten Ethereum fiyat tahmini: 5,000 dolara ulaşabilir

3. Bitcoin, dolar ve Euro gibi muhasebe birimi haline gelecek

Paranın üç ana rolü var. Birincisi ödeme aracı, ikincisi değer saklaması ve üçüncüsü de muhasebe ve hesaplama birimi olarak kullanılma. Başta stabil coinler olmak üzere birçok kripto para, ödeme aracı olarak kullanılıyor. Bitcoin (BTC) ve çok daha az ölçüde olsa da Ether (ETH), kripto para birimleri arasında değer saklama aracı olarak kullanılır. Ancak ABD doları dünyadaki ana hesap birimi olmaya devam ediyor. Bitcoin dahil her şey dolar cinsinden değerlenir.

Ancak önümüzdeki beş yıl içinde bu durum değişebilir. Bu durumda BTC, tıpkı dolar ve Euro gibi kullanılacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.