1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin, ünlü yatırım şirketini zorda bıraktı

Bitcoin, ünlü yatırım şirketini zorda bıraktı

Bitcoin, ünlü yatırım şirketini zorda bıraktı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası ve Bitcoin fiyatı 20,000 doların altında zor anlar yaşıyor. Böyle bir ortamda Grayscale ve onun Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) rekor düşüş yaşadı. Ayrıntılara bakalım.


Bitcoin’deki düşüş Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) zorda bıraktı

2022 yılının başından bu yana düşüşle işlem gören Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), geçen hafta yeni bir rekor dip seviye yaşadı.

GBTC’in düşüş oranın -%35.26. The Block’un veri sayfasına göre, bu şimdiye kadar görünen en düşük seviye. Bu da şu demek. GBTC hisseleri, piyasa fiyatının net varlık değerinden ya da NAV değerinden %35’in üzerinde düşük.

GBTC, bir önceki en düşük seviyesini -%34 ile 17 Haziran’da görmüştü. Bu düşüş ise tam da SEC’in kararından önce gelmişti O zaman SEC, GBTC’nin spot Bitcoin ETF’ye çevrilip çevrilemeyeceğine karar veriyordu.

İlgili – Grayscale ETF için SEC’in peşini bırakmıyor, işte yeni hamle

Bitcoin grayscale

Söz konusu dönemde, Grayscale bu ürünü spot Bitcoin ETF’ye çevirme çabası ABD’nin düzenleyici kurumu SEC’ten ret almıştı. SEC’e göre şirket, dolandırıcılık ve manipülasyonları önlemek için yeterli planlar gösteremedi. SEC’e şimdiye kadar birçok spot Bitcoin ETF başvurusu yapılsa da düzenleyici kurum hepsini geri çevirdi. Benzer gerekçeler bu ETF’ler için dile getirildi.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerindeki yeni düşüş ise kripto para ve finans sektörü genelindeki yeni düşüşlerle bağlantılı. Coinbase verilerine göre Bitcoin fiyatı bugün 19,000 dolar civarında işlem görüyor. Son birkaç aynın en düşük seviyedeki desteği olan 18,700 doları zorluyor.

İlgili – Bitcoin fiyatı kritik 18,700 dolar desteğinde: Güncel BTC teknik analizi

Fed’in geçen hafta açıkladığı yeni faiz artırımı ve son 15 yılın en yüksek seviyesine çıkarması da kripto para sektöründe fiyatlara olumsuz etki ediyor.

Kaynak

Etiketler: