1. Anasayfa
  2. Coin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin teknik indikatörlerinden büyük hareket sinyali

Bitcoin teknik indikatörlerinden büyük hareket sinyali

Bitcoin teknik indikatörlerinden büyük hareket sinyali
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı son günlerde hareketsiz. Buna rağmen bazı teknik indikatörler artan oranda büyük bir hareketlilik olacağına işaret ediyor. Bu teknik göstergelerin ne gösterdiğine ve BTC ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Bitcoin teknik indikatörlerinden büyük hareket sinyali

Kripto para piyasası daha FTX çöküşünün etkilerinden kurtulmadı. Yakın zamana kadar dünyanın en büyük borsası olan FTX’in çökmesi Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere tüm coin fiyatlarını olumsuz etkiledi. Bundan dolayı BTC, ETH ve diğer coinler sınırlı adımlar atıyor. Ancak bazı indikatörler yakında kazançların artabileceğini gösteriyor.

Böyle indikatörlerden biri de Bollinger Bant Genişliği Yüzdesi (BBWP) göstergesi. Bitcoin iki haftalık grafiğinde bu indikatör son altı yılın en düşük seviyesinde. Bundan dolayı lider kripto para mevcut konumundan çok büyük bir yükseliş kaydedebilir.

BBWP indikatörü bu kadar düşük seviyeleri en son Mayıs 2016’da görmüştü. Şimdi de altı yıl önce gördüğü kadar geriledi. 2016 yılında söz konusu düşük seviye görüldükten sonraki dört hafta zarfında Bitcoin fiyatı yüzde 80 oranında değer kazanmıştı. Bu yöndeki bilgileri Moustache takma adını kullanan bir kripto analist paylaştı.

İlgili – Bitcoin fiyatında 3 aylık ayı trendi kırma girişimi: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin teknik indikatörlerinden büyük hareket sinyali

BBWP üzerinden Bitcoin fiyat analizi Kaynak: Moustache

Bitcoin’e destek veren diğer teknik indikatörler

Diğer yandan başka bir teknik analiz indikatörü de Bitcoin için yükselişe işaret ediyor. Önde gelen kripto para analistlerinden Trader Tardigrade de bu duruma dikkat çekiyor.

Analistin bahsettiği indikatör ise Fiyat Momentumu Osilatörü (Price Momentum Oscillator – PMO). Bu indikatör, üstel hareketli ortalamalar (MA) ve Değişim Oranı (ROC) verileri üzerinden çalışıyor.

Bu indikatör BTC için ne gösteriyor. Trader Tardigrade, Bitcoin için PMO’nun şu an sıfırın altında olduğunu söylüyor. Ancak buradaki destek eğrisine dokunursa, bir sıçramayı tetikleyebilir. Analistin başlattığı grafiğine göre bahsedilen yükseliş ise 2023 yılında yaşanacak.

Daha önce KoinMedya.com olarak başka bir teknik indikatörün ayı piyasasının dibinin görüldüğüne işaret ettiğini haber vermiştik.

Ayrıntılar: Teknik indikatörden Bitcoin için “Al” sinyali: BTC ayı piyasası bitti mi?

Kaynak

Etiketler: