1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin madencileri artık elektrik şebekesinin kurtarıcısı

Bitcoin madencileri artık elektrik şebekesinin kurtarıcısı

Bitcoin madencileri artık elektrik şebekesinin kurtarıcısı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madencilerinin, Teksas elektrik şebekesini aşırı yüklenmekten ve hatta çökmekten kurtardığı bildiriliyor. Olayı kripto dünyasının ünlü ismi Michael Saylor paylaştı. Ayrıntılara bakalım.


Bitcoin madencileri artık elektrik şebekesinin kurtarıcısı

MicroStrategy Incorporated kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, Bitcoin madencilerinin Teksas elektrik şebekesini stabilize etmek için hafta boyunca kararlı adımlar attıklarını bildirdi. Ona göre burada çok güzel sonuçlar var. Yani Bitcoin madencileri duruma göre hareket ederek elektrik şebekesindeki aşırı yüklenmeleri önledi. Saylor bu açıklamayı bugün (13 Haziran 2022) bir tweet üzerinden yaptı.

Saylor ayrıca, kavurucu sıcak hava dalgasına rağmen şebekenin en iyi şekilde çalıştığını ve talebi karşılamak için bol miktarda arz bulunduğunu kaydetti.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bazı Twitter kullanıcıları ise Saylor’un söylediklerine tepki verdi. Onlara göre, bu söylenenlerin hiçbir kanıtı yok ve sadece uydurma. Yine de Saylor, kaynak olarak Bloomber’in haberinden bir alıntıyı gösteriyor.

Raporda, Teksas’ın elektrik şebekesinin istikrarlı bir şekilde çalışmasında herhangi bir Bitcoin madencilik firmasının aktif olarak yer alıp almadığı net olarak bildirilmiyor. Yine de bu yönde bir açıklama, geçen hafta CQNews’un bir haberinde vardı. Burada, Riot Blockchain CEO’su Jason Les, kendilerine ait Bitcoin madenciliği tesisinin Teksas’taki elektrik şebekesinde istikrarlı çalışmayı sağlayabileceğini söylemişti. Bunun için söz konusu madencilik tesisi, fazla elektrik olduğunda gücünü artırıyor ve yüksek elektrik kullanımı olduğunda da gücünü düşürerek şebekeye yardım ediyor.

İlgili – Korkulan kripto madenciliği yasasını yazan senatörden açıklama

Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi’ne (ERCOT) göre, Teksas’ta elektrik kullanımı yoğun ısı dalgasının ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Elektrik şebekesine olan talep 12 Haziran 2022’de 74,9 gigawatt’ı aştı ve bu, Ağustos 2019’da belirlenen rekoru aştı. Yine de bir gigawatt, Teksas’ta yaklaşık 200.000 eve elektrik sağlamak için yeterliydi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.