1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin kâhininden korkutan düşüş senaryosu!

Bitcoin kâhininden korkutan düşüş senaryosu!

Bitcoin kâhininden korkutan düşüş senaryosu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in neredeyse her büyük fiyat hareketini doğru tahmin eden ünlü kripto para analisti Peter Brandt’ten bu kez, korkutan bir tahmin geldi. 

Bitcoin kâhininden korkunç fiyat tahmin!

Emtia sektöründe otuz yılı aşkın bir deneyime sahip olan tecrübeli trader Peter Brandt, Bitcoin’in ciddi bir düşüşe doğru yol aldığını düşünüyor.

Bitcoin (BTC)‘in 2018’deki çöküşünü önceden bilen ünalist, şimdi de Twitter’da takipçilerine BTC’nin 27.000 dolara düşebileceğini söylüyor.

Bitcoin kâhininden korkutan düşüş senaryosu!

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Brandt, kripto piyasasında güvenilir bir analist olarak tanındığı için, bu tweet Bitcoin yatırımcıları arasında büyük bir tedirginlik yarattı.

Çünkü böyle bir hareket, yazımızı yayına hazırladığımız sırada 39.627.71 dolardan işlem gören Bitcoin için %31’den fazla bir düşüş anlamına geliyor.

(Bu arada piyasa değerine göre en büyük kripto para, geçen hafta %2’den ve son 30 günde ise %7’den fazla düşüş kaydetti.)

Brandt ayrıca Nasdaq-100 endeksinin, 2000’lerin başında yaşanan dot-com çöküşüne benzer bir durumla karşı karşıya kalabileceğini düşünüyor. Ve ünlü analist, Twitter’da paylaştığı grafiğin, kendisine bir deja vu yaşattığını söylüyor.

“20. yüzyılın sonlarında yaşayan Amerikalı filozof Yogi Berra’nın dediği gibi: “Herşey yeniden Deja Vu gibi.”

Brandt’in Nasdaq ile ilgili tahmini doğruysa, Bitcoin için zor günler yeniden başlayabilir.

Bu arada popüler kripto para analisti Jason Pizzino da Bitcoin’in endeksle yüksek oranda bir korelasyona sahip olduğunu ve bunun ne anlama geldiğini şöyle açıkladı:

“Aşmamız gereken zorluklardan biri de Nasdaq’tan ayrışmak…

Sorun aslında, Nasdaq’ın kendisi. Nasdaq’ta daha fazla düşüş olabilir; bu da Bitcoin ve Ethereum’da ve tabii ki tüm kripto para piyasalarında daha fazla düşüş anlamına geliyor.”

İlgili – Ünlülerden şok Bitcoin yorumları! BTC’nin geleceğine dair müthiş öngörüler

Kaynak