1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Alman bankacılık devinden kripto paralar için önemli adım!

Alman bankacılık devinden kripto paralar için önemli adım!

Alman bankacılık devinden kripto paralar için önemli adım!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından biri olan Commerzbank, kripto para lisansına başvurdu. Detaylar haberimizde.

Alman bankacılık devinden kripto paralar için önemli adım!

Kripto paraların bireysel yatırımcılar tarafından hızla benimsenmesi kurumsalları harekete geçirdi. Dünyanın önde gelen finans kuruluşları bir bir kripto para ekosistemine dahil oluyor. Finans kuruluşları kripto paralara olan yoğun talebi karşılamak için yeni hizmetler sunmaya başladı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Amerika Birleşik Devletleri’nde önde gelen büyük bankalara kripto para saklama hizmetleri sunarken bugün önemli bir haberde Avrupa’dan geldi. Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından biri olan Alman devi Commerzbank, kripto para lisansı başvurusunda bulunduğuna dair çıkan haberleri doğruladı.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Yerel medya kuruluşu Börsen-Zeitung, ilk olarak bankadan bir sözcünün 14 Nisan’da 2022’nin ilk çeyreğinde kripto saklama lisansı için başvurduğunu söylediğini belirtmişti.

Bankanın sözcüsü Bernd Reh, Alman Commerzbank’ın (CBK) bu yılın başlarında bir kripto lisansı başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Dev finans kuruluşu bu adım ile Almanya’da kripto benimsemeye doğru ilerleyen ilk büyük banka oluyor.

“Bu amaçla 2021 baharında Deutsche Börse ve Fin-Tech 330x ile bir iş birliğine girdik. Ayrıca kendi dijital varlık stratejimizi izliyor ve önümüzdeki yıllarda müşterilerimiz için kendi tekliflerimizi planlıyoruz. Bafin’den kripto varlıklarının korunması için bir lisans başvurusunda bulunduk.”

Bernd Reh, hizmetin başlangıçta kurumsal müşterilere açık olacağını da belirtti. Hizmet, kripto varlıklarının saklanması ve korunması ile değişim hizmetleri sunma yetkisini içermektedir.

 

kripto para

Commerzbank, Almanya’nın borsada işlem gören en büyük ikinci bankasıdır. Frankfurt merkezli finans devinin 8,57 milyar Euro geliri bulunurken toplam çalışan sayısı 2020 yılı sayılarına göre 47,718 kişidir.

Kaynak

 

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.