1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Twitter’dan çok önemli kripto para hamlesi!

Twitter’dan çok önemli kripto para hamlesi!

Twitter’dan çok önemli kripto para hamlesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’dan çok önemli bir kripto para hamlesi geldi. Detaylar haberimizde.

Twitter’dan çok önemli kripto para hamlesi!

Ünlü milyarder Elon Musk, Twitter hisselerinin %9,2’sini satın aldı. Bu satın alma hamlesi ile yetinmeyen Musk, şirketin tüm hisselerini satın almak için 43 milyar dolarlık bir teklifte bulundu. Twitter yönetim kurulu, Elon’un hamlesini boşa çıkarmak için şirketin diğer hissedarlarına ek alım hakkı tanıdığını açıkladı.

Twitter

 

Elon Musk, başta Bitcoin ve Dogecoin’e olan desteği ile biliniyor. Ancak Elon’un Twitter hamlesi birçok kişi tarafından olumsuz karşılandı. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’de yaptığı açıklama ile sosyal medya platformunun zengin kişilerin kontrolüne verilemesinin sakıncalı olduğunu belirtmişti.

İlgili: Bitcoin, fiyat tahmini

Gündemin ana konularından biri olan sosyal medya platformu, gelişmelerin ortasında önemli bir kripto para adımı atıyor. Sosyal medya platformundaki içerik oluşturucuların, değeri dolara sabitlenmiş bir sabit para olan USD Coin ile ödeme almalarına izin verilecek. Twitter, kripto para ödemeleri için ödeme platformu Stripe ile anlaşma yaptı.

İlgili: Stabil coin nedir?

Şirketlerin 22 Nisan Cuma günü yaptığı duyuruya göre dijital ödeme işlemcisi Stripe, sosyal medya platformunun belirli kullanıcıları için kripto para birimi ödemelerini yönetecek. Twitter’ın Ticketed Spaces ve Super Follows programlarının uygun kullanıcıları, şirketten kazançlarını USD coin cinsinden alabilecek.

Ödemeler, Stripe’in düşük ücretleri, hızı, Ethereum ile entegrasyonu ve MetaMask, Coinbase Wallet ve Rainbow gibi cüzdan uyumluluğu nedeniyle seçtiğini söylediği Polygon ağı üzerinden yapılacak.

İçerik üreticiler, kazançlarını aldıktan sonra, bakiyelerini Polygon’da tutabilir veya başka bir kripto para birimine dönüştürebilirler. Patrick ve John Collison tarafından kurulan Stripe, hizmeti diğer işletmelere getirmeyi planladığını söyledi. Stripe, şu anda 70’den fazla kripto para birimini destekliyor.

Kaynak

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.