Loading...
btc
BTC
0.66%
Bitcoin
64.332,50 USDT
eth
ETH
1.97%
Ethereum
3.065,91 USDT
bch
BCH
1.49%
Bitcoin Cash
486,81 USDT
xrp
XRP
2.19%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.02%
Litecoin
78,14 USDT
bnb
BNB
-0.26%
Binance Coin
551,68 USDT
sol
SOL
0.67%
Solana
139,38 USDT
avax
AVAX
5.09%
Avalanche
35,62 USDT
ada
ADA
2.8%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
3.5%
Poladot
6,61 USDT
doge
DOGE
-0.16%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
3.9%
Shiba Inu
0,00 USDT

“Bitcoin’in kaderi bu iki önemli makroekonomik olaya bağlı!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin’in kaderinin, önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan bu iki önemli makroekonomik olaya bağlı olacağını söylüyor.

Bu iki önemli gelişme, Bitcoin’in kaderini belirleyecek!

Youtube üzerinden yayınladığı yeni bir piyasa değerlendirmesinde popüler analist Nicholas Merten, 511.000 YouTube abonesine, Bitcoin (BTC)’in yakın vadeli geleceği için önemli olan iki makro ekonomik olaydan bahsetti.
Analist, piyasanın, bu hafta için planlanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) raporunu ve yılın son Federal Rezerv toplantısını beklediğini söylüyor.

 

"Bitcoin'in kaderi bu iki önemli makroekonomik olaya bağlı!"

 

İlginizi çekebilir:

Analist, Bitcoin’in kısa vadeli olarak kaderini etkileyecek iki önemli makroekonomik olayı şöyle açıklıyor:

“İnsanlar neden dipten satın almıyor? Bence bunun nedeni, önümüzdeki hafta neler yaşanacağını merak ediyor. Ve TÜFE raporundan gelecek enflasyon rakamlarının yanı sıra, FED’in FOMC toplantısını bekliyorlar.”

Beklenenden daha yüksek enflasyon verileri ortaya koyacağı söylenen TÜFE raporu, 12 Aralık’ta yayınlanacak. Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının ise, 14 Aralık’ta gerçekleşmesi bekleniyor.
Merten, piyasanın %80’den fazlası Fed’in faiz oranlarını 50 baz puan artırmasını beklerken; TÜFE raporuna bağlı olarak, bu artışın daha yüksek olabileceğini söylüyor.

“Fed, TÜFE’de büyük bir düşüş görürse, 75 baz puanlık bir artış daha yapabilir. Çünkü bu, enflasyonun her ay inanılmaz derecede yüksek olması ve aynı zamanda ulaşmak istedikleri yıllık hedef olan %2’ye hala çok uzak olması demek. Enflasyonun eğri olması için gerekli olanı, şimdi burada yapacaklarını kanıtlamak isteyebilirler.”

 

 

Ayrıca analist, Fed beklenenden daha düşük bir artış yapmayı tercih etse bile, piyasaların hala baskı altında olacağını söylüyor.

“Bu, piyasanın hemen kurtulduğu anlamına mı geliyor? Ya da bir sonraki boğa koşusunun başlayacağına mı işaret ediyor?
Hayır. Aslında, daha önceki ayı piyasalarına bakarsak, Fed dönse ve federal fon oranını birkaç puan düşürse bile, hisse senetlerinin hala düştüğünü göreceksiniz. Hala düşük performans gösterecek. Çünkü yine, insanlar bu tarz adımların gecikmeli etkileri olduğunu söyler. Dolayısıyla, hemen gelip faiz oranlarını düşürüp, günü kurtaramazsınız.”

 (Yazımız yayına hazırlanırken CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin 16.930 dolardan dolardan işlem görüyor.)

İlginizi çekebilir:

Ethereum boğalarının gözü bu kritik kapanışta! – Güncel Ethereum teknik analizi

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.