1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin için 2 önemli gelişme

Bitcoin için 2 önemli gelişme

Bitcoin için 2 önemli gelişme
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın ilk kripto parası Bitcoin her geçen gün daha fazla kabul görüyor. Şimdi gelen iki yeni haber de bunu gösteriyor. Bankalar ve siyasetçiler de artık BTC yanlısı.


Bitcoin için 2 önemli gelişme

Bitcoin ile ilgili dünyanın farklı noktalarından gelen pozitif haberler kripto paranın fiyatına olumlu etki yapıyor. Son dakika iki gelişme de BTC için önemli haber olarak görülebilir. Bunlardan biri İtalya’dan diğeri ise Güney Kore’den geldi.

87 milyar dolarlık İtalyan bankasının Bitcoin kararı

Son dakika bilgilere göre, yönetimi altında 87 milyar dolar gibi dev bir fona sahip bir İtalyan bankası müşterilerine Bitcoin alma imkanı sağlayacak. Yakın günler ya da haftalarda İtalyan bankanın müşterileri banka hesapları üzerinden artık BTC alabilecek.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Bu haber şunu gösteriyor. Bankalar gibi geleneksel finans sisteminin yapı taşları da artık Bitcoin’i görmezden gelemiyor. Bankalar da artık Bitcoin ve diğer kripto paralara kucak açıyor.

Başkan adayı da artık Bitcoin kabul ediyor

Bitcoin Magazine’in (@BitcoinMagazine) Twitter üzerinden duyurduğu başka bir habere göre ise Güney Kore Devlet Başkanı adayı Lee Jae-Myung, seçim kampanyası için artık Bitcoin bağışları kabul etmeye başladığını duyurdu.

Güney Kore, kripto paraların yaygın bir şekilde ticaretinin yapıldığı ülkelerden biri. geembi.com Öyle görünüyor ki BTC de artık buradaki siyasetçilerin gündeminde. Hatta Bitcoin yanlısı bir başkan adayı bile var artık.

İlgili – El Salvador Başkanının “Büyük sürpriz” dediği 2022 Bitcoin fiyat tahmini

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1478349493041045504?s=20

Etiketler: