okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.51%
Bitcoin
68.746,69 USDT
eth
ETH
0.16%
Ethereum
3.850,91 USDT
bch
BCH
0.75%
Bitcoin Cash
473,93 USDT
xrp
XRP
-0.3%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.28%
Litecoin
83,67 USDT
bnb
BNB
0.04%
Binance Coin
601,90 USDT
sol
SOL
0.93%
Solana
170,25 USDT
avax
AVAX
-0.18%
Avalanche
36,95 USDT
ada
ADA
0.59%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
1.43%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.9%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin fiyatının çöküşü bunlara yaradı; hemen harekete geçtiler

Bitcoin ani fiyat değişiminde borsaların yaklaşımı ' Sakinleşsin geliriz!!!'
Bitcoin ani fiyat değişiminde borsaların yaklaşımı ' Sakinleşsin geliriz!!!'
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı büyük bir çöküş yaşadı. Ancak öyle görünüyor ki bu çöküşü fırsata çevirenler de var. Çöken piyasada zirve yapan verilere bakalım.


Bitcoin fiyatının çöküşü bunlara yaradı; hemen harekete geçtiler

Kripto para piyasası genelinde aşırı bir ayı durum hakim. Buna rağmen Bitcoin verileri arasında boğaya dönüşen veriler de var. Son birkaç günde Bitcoin biriktiren adres sayısı yüzde 10 arttı. Böylece BTC alımı yapan, daha doğrusu “dip alımı” yapan adres sayısı 550,000 ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. Buradaki yükselişe katkı yapanlar artasında ulus devletler ve kurumsallar da var.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatının yöneldiği kritik seviye

El Salvador bile dipten alım yaparken Bitcoin birikimi zirve yaptı

Piyasa verileri sağlayan Glassnode’un sağladığı verilere göre, Bitcoin biriktiren adres sayısı yükselişte. Hem de Aralık 2021’den bu yana. Aralık’tan bu yana Bitcoin birikimi yapan adres kategorisine 20,000 yeni Bitcoin adresi dahil oldu. Bu da son iki aylık zaman zarfında yüzde 3.2’lik bir artış demek.

Bitcoin biriktiren adresler kategorisine girmek için birkaç kriter var. Burada sadece Bitcoin adresleri yer alıyor ki son iki ayda birikim yapmış olsun. Buraya gelen transferler çok küçük miktarlar olmayacak ve aynı zamanda buradan fon harcaması da yapılmayacak. Glassnode, daha doğru veriler sağlamak için borsa adresleri ve kayıp coin adreslerini hesaba katmadıklarını bildiriyor.

Bitcoin biriktiren adres sayısındaki artış ise çok boğa bir veri. Sonuçta burada muhtemel bir arz kıtlığı yaşanır ki fiyatın da yükselmesine sebep olabilir. İşte, düşen Bitcoin fiyatına paralel olarak yükselen BTC biriktiren adres sayısını gösteren grafik.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin fiyatının çöküşü bunlara yaradı; hemen harekete geçtiler

Kaynak: Glassnode

Bu verileri hızla düşen kripto para borsası rezervleri de destekliyor. Borsalarda satış için bulunan Bitcoin sayısı 2.37 milyon coine yaklaştı. Bu aynı zamanda CryptoQuant’ın sağladığı verilere göre bu ayın başında ulaşılan 2.30 milyon Bitcoin ile tüm zamanların en düşük seviyesine yakın.

Bu arada Bitcoin biriktirenlerden biri de El Salvador. El Salvador Başkanı Nayib Bukele kısa süre önce yaptığı açıklamada, ülkesinin yeni bir dip alımı yaptığını duyurdu. Buna göre 410 Bitcoin daha aldılar.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.