1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin fiyatının çöküşü bunlara yaradı; hemen harekete geçtiler

Bitcoin fiyatının çöküşü bunlara yaradı; hemen harekete geçtiler

Bitcoin fiyatının çöküşü bunlara yaradı; hemen harekete geçtiler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı büyük bir çöküş yaşadı. Ancak öyle görünüyor ki bu çöküşü fırsata çevirenler de var. Çöken piyasada zirve yapan verilere bakalım.


Bitcoin fiyatının çöküşü bunlara yaradı; hemen harekete geçtiler

Kripto para piyasası genelinde aşırı bir ayı durum hakim. Buna rağmen Bitcoin verileri arasında boğaya dönüşen veriler de var. Son birkaç günde Bitcoin biriktiren adres sayısı yüzde 10 arttı. Böylece BTC alımı yapan, daha doğrusu “dip alımı” yapan adres sayısı 550,000 ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. Buradaki yükselişe katkı yapanlar artasında ulus devletler ve kurumsallar da var.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatının yöneldiği kritik seviye

El Salvador bile dipten alım yaparken Bitcoin birikimi zirve yaptı

Piyasa verileri sağlayan Glassnode’un sağladığı verilere göre, Bitcoin biriktiren adres sayısı yükselişte. Hem de Aralık 2021’den bu yana. Aralık’tan bu yana Bitcoin birikimi yapan adres kategorisine 20,000 yeni Bitcoin adresi dahil oldu. Bu da son iki aylık zaman zarfında yüzde 3.2’lik bir artış demek.

Bitcoin biriktiren adresler kategorisine girmek için birkaç kriter var. Burada sadece Bitcoin adresleri yer alıyor ki son iki ayda birikim yapmış olsun. Buraya gelen transferler çok küçük miktarlar olmayacak ve aynı zamanda buradan fon harcaması da yapılmayacak. Glassnode, daha doğru veriler sağlamak için borsa adresleri ve kayıp coin adreslerini hesaba katmadıklarını bildiriyor.

Bitcoin biriktiren adres sayısındaki artış ise çok boğa bir veri. Sonuçta burada muhtemel bir arz kıtlığı yaşanır ki fiyatın da yükselmesine sebep olabilir. İşte, düşen Bitcoin fiyatına paralel olarak yükselen BTC biriktiren adres sayısını gösteren grafik.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin fiyatının çöküşü bunlara yaradı; hemen harekete geçtiler

Kaynak: Glassnode

Bu verileri hızla düşen kripto para borsası rezervleri de destekliyor. Borsalarda satış için bulunan Bitcoin sayısı 2.37 milyon coine yaklaştı. Bu aynı zamanda CryptoQuant’ın sağladığı verilere göre bu ayın başında ulaşılan 2.30 milyon Bitcoin ile tüm zamanların en düşük seviyesine yakın.

Bu arada Bitcoin biriktirenlerden biri de El Salvador. El Salvador Başkanı Nayib Bukele kısa süre önce yaptığı açıklamada, ülkesinin yeni bir dip alımı yaptığını duyurdu. Buna göre 410 Bitcoin daha aldılar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: