Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen iyi bir haber geldi

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı son zamanlarda düşüş yaşadı. Ancak buna rağmen BTC ile ilgili önemli bir veri zirve seviyelerde. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen bu veriler zirvede

On-chain analiz şirketi Santiment’in raporuna göre, Bitcoin’in günlük aktif adres verileri haftanın büyük bir kısmında 1 milyon seviyesinin üzerinde kaldı. Bu da bu alandaki kullanımın arttığının işareti. Santiment aynı zamanda en son 3 gün art arda aktif adres sayısının ne zaman 1 milyon seviyesinin üzerinde kaldığına da dikkat çekiyor. Benzer bir durum en son Aralık 2021 başında kaydedilmişti. O zaman Bitcoin fiyatı 56,000 dolar ile 59,000 dolar arasında işlem görüyordu.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Santiment (@santimentfeed) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Bitcoin’in günlük aktif adres sayısı Perşembe gübü 1.02 milyona ulaştı. Art arda 3 gün 1 milyonun üzerinde adres ağ ile etkileşimde bulundu. En son bu veri 3 gün art arda 1 milyon seviyesinin üzerine 1-3 Aralık’ta çıkmıştı. Fiyat ise $56k-$57k seviyesindeydi.”


İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin aktif adreslerde yükseliş ne anlama geliyor?

Bitcoin aktif adres sayısı, piyasada on-chain işlemlere ve değer taşınmasına olan talebi gösteriyor. Bitcoin aktif adres sayısında düşüş ise ayı döngüsünün başladığının sinyali olabilir.

Bitcoin fiyatı 11 Şubat’ta 42,622 doların altına düşmüştü. Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen son tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerini takiben BTC fiyatı da düşmüştü. CoinGlass’in verilerine göre ise Bitcoin fiyatı düştükten 24 saat içinde 87 milyon dolar değerinde long pozisyon tasfiye olmuştu.

Bitcoin’de son yaşanan düşüşler üzerine sık sık kripto kışı geldi mi soruları soruluyor. Ancak bu veriler en azından şimdilik BTC’ye olan ilgi ve kullanımın yüksek olduğunu gösteriyor.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında kritik krılma noktası!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin fiyatındaki düşüşe rağmen iyi bir haber geldi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.