Bitcoin fiyatında sürpriz aksiyon ile haftalık zirve

Ünlü CEO'dan Bitcoin fiyatı için sınırları aşan tahmin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı birkaç gündür devam eden yatay seyirden sonra beklenen kırılmayı gerçekleştirdi. Bu kırılmayı bazı analiz ve analistler doğru tahmin etmişti.


Bitcoin fiyatında sürpriz hareketlenme ile ani haftalık zirve

Bitcoin (BTC) fiyatı bugün ani bir sıçrama ile haftalık zirveye yükseldi. Sonuçta birkaç gündür devam eden yatay seyir güçlü bir kırılmayla sonuçlandı.

Bitcoin fiyatında sürpriz aksiyon ile haftalık zirve

BTC/USD 1 dakika mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

İlgili – Bitcoin teknik analizi

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’in sağladığı veriler göre, BTC/USD paritesi ani bir volatilite sonucu dakikalar içinde 1,500 dolar kazandı.

Sonuçta 63,400 dolar, 25 Ekim’den bu yana lider kripto paranın gördüğü en yüksek seviye oldu.

Popüler analist Michaël van de Poppe (@CryptoMichNL) ise bir grafik paylaşarak buradaki formasyona dikkat çekiyor ve şöyle diyor: “Bitcoin kırılmaya hazır mı?”


Popüler analist Filbfilb ve diğerleri ise bu kırılmayı dünden bekliyordu. Çünkü grafikler volatiliteye işaret ediyordu. Telegram kanalı üzerinden takipçilerine grafikte yaşananlar açıklayarak şöyle diyordu:

“MR çizgisini kaybetmedik ve orada direnç bulduk. Bir sonraki hareketin 48 saat içinde yaşanmasını bekliyorum.”

Diğerleri Bitcoin’i RSI indeksinin 70’in üzerinde olmasına dikkat çekiyor. Onlara göre bu yaklaşan uzatılmış rallinin ayak izleri.

Bitcoin fiyatı Eylül sonunda 40,000 dolara kadar gerilemişken ani ve yeni bir ralli ile 66,000 dolar civarında yeni bir ATH değeri kaydetti. Zirve sonrası bir miktar gerilese de kripto para genellikle 60,000 dolar psikolojik seviyesini koruyor.

Burada yatırımcıların en çok merak ettiği soru ise şu. Bundan sonra BTC hangi yöne gider. Daha fazla yükselir mi yoksa ATH sonrası düzeltmenin boyutları uzanır mı? İşte, yıl sonuna kadar yaşanacak gelişmeler kripto paranın yönünü belirleyecek.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2021- 2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin fiyatında sürpriz aksiyon ile haftalık zirve
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.