Loading...
btc
BTC
-4.31%
Bitcoin
66.988,04 USDT
eth
ETH
-7.87%
Ethereum
3.226,64 USDT
bch
BCH
-13.14%
Bitcoin Cash
533,42 USDT
xrp
XRP
-10.23%
Ripple
0,55 USDT
ltc
LTC
-12.93%
Litecoin
86,00 USDT
bnb
BNB
-1.97%
Binance Coin
592,70 USDT
sol
SOL
-11.7%
Solana
152,20 USDT
avax
AVAX
-14.75%
Avalanche
39,23 USDT
ada
ADA
-14.07%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-13.73%
Poladot
7,23 USDT
doge
DOGE
-10.49%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-10.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin düzeltmeleri arasındaki müthiş benzerlik!

Bitcoin düzeltmeleri arasındaki müthiş benzerlik!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü bir kripto analisti, Bitcoin’in son düşüş hareketinin ardından ortaya çıkan tablonun geçmişteki büyük ralli dönemlerini yansıttığını iddia ediyor. İşte Bitcoin düzeltmeleri arasındaki müthiş benzerlik!

Büyük Bitcoin düzeltmeleri boğa koşusunun habercisi mi?

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin (BTC)‘in son düşüş hareketinin ardından ortaya çıkan teknik görünümün geçmiş ralli dönemlerini yansıttığını ve dolayısıyla en büyük kriptonun büyük kazanımlar elde etmenin eşiğinde olduğunu iddia ediyor.

Twitter’daTechDev olarak tanınan kripto para analisti, BTC’nin mevcut teknik yapısı ve 2020 sonlarındaki yapı arasında benzerliğe dikkat çekti. Ve Bitcoin’in mevcut görünümünü 64.000 dolara fırlamadan önce 20.000 doların altında konsolide olduğu bu döneme benzetti.

Bitcoin düzeltmeleri arasındaki müthiş benzerlik!

“Bu döngüde son kez, BTC haftalık ATH’yi, yani tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmaya çalıştı…

Yukarı yönde güçlü bir kırılma gerçekleştirmeden önce, Stoch RSI (stokastik göreceli güç endeksi)’nin en yüksek değere çıkmasıyla birlikte, Bitcoin 3-4 hafta boyunca alt bölgede konsolide oldu.”

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentiler 2021- 2025

Göreceli güç endeksi (RSI) olarak adlandırılan teknik göstergeye göre, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce bir süre soluklanır.

Analiste göre Bitcoin RSI de şimdi, geçmişte olduğu gibi, boğa koşusu başlatmak için güç topluyor. Ve şu sıralar, Bitcoin’in geçmişte yeni rekorlar kırmak için yükselişe geçmeden önceki konsolide olduğu seviyede yer alıyor.

Kripto analistine göre, Bitcoin’in bu tarz düzeltme hareketleri gayet normal. Hatta analist, Bitcoin için bu seviyelerin yeni rekorlar kırmaya devam etmeden önceki son durağı olduğuna inanıyor.

Bu arada RSI’ler fiyat hareketlerindeki değişimin hızını ve oranını ölçerken, stokastik RSI bu tür verileri belirli bir zaman dilimi boyunca ele alır.

Analist de burada 2013, 2017 ve 2021’deki Bitcoin grafiklerini karşılaştırıyor. TechDev’e göre, Bitcoin şu anda tarihsel olarak önemli bir seviye olan 1.618 Fibonacci Genişletme seviyesinin üzerinde ilerliyor. Nitekim 2013 ve 2017 boğa döngüleri sırasında, Bitcoin 1.618 Fibonacci bölgesini kırdıktan sonra parabolik ralliler başlattı.

“Olacaklara hazır mısın?

Şahsen bu sefer Bitcoin için işlerin farklı olacağını sanmıyorum.”

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Bitcoin 62.311 dolardan işlem görüyor.)

Son olarak; TechDev, ne zaman düşüş beklenmesi gerektiğini de açıkladı. Ve dört BTC boğa koşusu için dört farklı iki haftalık gösterge paylaştı.

“Bu 2 haftalık göstergeler kritik bölgelere yaklaştığında, BTC’de düşüş beklediğimi göreceksiniz.

Daha erken olursa da sorun değil, tüm bunların aksi olması gerekecek.

Saygı çerçevesinde verilerle desteklenen bir teze sahip olan herkes, saygı görmeyi hak eder.”

Bu arada RVI, göreceli volatilite endeksi anlamına gelir ve varlıkla ilgili volatilitenin yönünü ölçer. Vortex göstergesi (VI), yeni bir trendin başlangıcını ortaya koyar veya mevcut bir trend içindeki momentumu değerlendirir.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) ile benzerlik gösteren bu volatilite indikatörü, volatilitenin yönünü belirtir. Göreceli Volatilite Endeksi (RVI)’ni, Göreceli Güç Endeksi (RSI)’den ayıran en büyük fark, mutlak fiyat değişikliklerinden ziyade, belirli bir dönem boyunca gerçekleşen fiyat volatilitesinin standart sapmasını ölçmesidir.

İlgili: Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatında ayıları daha da güçlendirecek göstergeler!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.