Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
66.230,23 USDT
eth
ETH
-0.08%
Ethereum
3.566,18 USDT
bch
BCH
-0.06%
Bitcoin Cash
429,71 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.12%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-0.06%
Binance Coin
607,80 USDT
sol
SOL
-0.02%
Solana
145,49 USDT
avax
AVAX
0.9%
Avalanche
30,28 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-0.03%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
-0.12%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Yemeksepeti’ne ikinci saldırı: Bitcoin fidye iddiaları!

Yemeksepeti’ne ikinci saldırı: Bitcoin fidye iddiaları!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ülkemizde son günlerde oldukça popüler hale gelen Yemeksepeti uygulamasının serverlarının hacklendiği iddia ediliyor. Hackerların milyonlarca kişinin bilgilerini çaldığı ve bu bilgileri satmamak için Bitcoin üzerinden fidye talep ettikleri ileri sürülüyor.


Yemeksepeti’ne ikinci saldırı: Bitcoin fidye iddiaları!

Geçtiğimiz Nisan ayında hackerlar Yemeksepeti’ne siber saldırı düzenlemiş ve Yemeksepeti müşterilerinin kimlik bilgileri, kredi kartı bilgileri ve iletişim bilgilerini ele geçirmişti. Hacklerlar çalınan bilgileri DarkWeb’de satmakla tehdit ederek Yemeksepeti’nden Bitcoin üzerinden fidye talep ettikleri belirtildi.

Yemeksepeti’nin şu sıralar benzer bir hacker saldırısına maruz kaldığı ileri sürülüyor. Hackerların 50 milyon kişinin bilgilerini çalarak DarkWeb’te satışa sunduğu iddia edildi.  Gazeteci İbrahim Haskoloğlu bilgileri çaldığı iddia edilen hacker ile twitter üzerinden irtibata geçti ve olayı ispatlaması için kendi adres ve kimlik bilgilerini sordu. Ne yazık ki iddialar doğru gibi çünkü hacker, Haskoloğlu’nun kimlik bilgilerini doğru biçimde kendine ulaştırdı.

Olayı üzerinde Yemeksepeti’nde kamuoyunu bilgilendiren bir açıklama yapıldı. Yemeksepeti bu duyuruda herhangi bir veri ihlalinin olmadığını açıkladı. Ancak hackerlar hemen Yemeksepeti’nin iddialarını yalanlayan bir tweet paylaştı. Haskoloğlu hackerların Yemeksepeti’nin iddialarını yalanlayan tweet’i kendi hesabından paylaştı.

Hacker’lar Yemeksepeti’ne 1 haftalık süre verdi. Gerekli fidye ödenmez ise hacker’lar bilgileri Darkweb’de satışa çıkaracak. Fidye talebinin Bitcoin üzerinden yapıldığı tahmin ediliyor.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte %4’lük bir düzeltme ile 60 bin dolar bandına kadar geriledi. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

bitcoin fiyatları

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.