1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin’deki düşüş devam eder mi? Ünlü analist cevap verdi!

Bitcoin’deki düşüş devam eder mi? Ünlü analist cevap verdi!

Bitcoin’deki düşüş devam eder mi? Ünlü analist cevap verdi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasalar haftanın ikinci gününe büyük bir düşüşle başladı. Bitcoin hangi seviyeye kadar geri çekilir? Ünlü analist cevap verdi. Detaylar haberimizde.

Bitcoin’deki düşüş devam eder mi? Ünlü analist cevap verdi!

Kripto piyasalar güne büyük bir düşüşle başladı. Geçtiğimiz haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyesini 68,789 dolarla gören lider kripto para birimi Bitcoin bugün %7,11 değer kaybetti ve yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 61,000 dolardan işlem görüyor.

Düşüş yaşayan tek kripto para Bitcoin değil. Bugün kelimenin tam anlamıyla tüm kripto piyasa kırmızıya boyanmış durumda. İlk 10 kripto varlık arasında en büyük değer kaybı %10 ile Polkadot’ta. Ethereum’da %7,77 değer kaybetmiş durumda.

İlgili: Ethereum teknik analiz

Ünlü analist Benjamin Cowen, yaşanan çöküşün ardından video paylaşım platformu Youtube’da piyasayı değerlendirdi ve Bitcoin için öngördüğü senaryoyu aboneleri ile paylaştı.

Analiste göre Bitcoin daha önce büyük bir direnç olarak belirlediği bir seviyeyi önemli bir desteğe dönüştürüyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

“Büyük olasılıkla makro düzeyde destek oluşturuyoruz. Haftalık zaman dilimine bakarsak, fark edeceğiniz şey, bu yılın başlarında daha önce direniş olarak tuttuğumuz buradaki 60.000 dolarlık alan şimdi destek oluyor. Benim gördüğüm bu.”

Cowen ayrıca 60,000 dolarlık seviyenin bir sonraki ayı piyasasında bir dip olacağını ve Bitcoin’in 20,000 dolar veya 30,000 dolarlık seviyelere bir daha düşmeyeceğini savundu.

Mevcut fiyatların bir sonraki ayı piyasası için dip olacağını düşünüyorum. Bugünkünden biraz daha yüksek veya biraz daha düşük olabilir. Ancak Bitcoin’in 20,000 veya 30,000 dolara gideceğini sanmıyorum. Bana Bitcoin için taban nedir diye sorsanız 20 haftalık hareketli ortalamayı baz alırdım.”

20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA), Cowen’in “boğa piyasası destek bandı” dediği noktayı oluşturmak için 21 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA) ile birleşiyor. 20 haftalık SMA şu anda 47,000 dolarda ve gittikçe yükseliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.