okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
68.523,03 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,76 USDT
bch
BCH
0.14%
Bitcoin Cash
471,04 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
83,41 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
602,59 USDT
sol
SOL
0.03%
Solana
168,73 USDT
avax
AVAX
-0.15%
Avalanche
36,96 USDT
ada
ADA
0.31%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.19%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin düşüşündeki zararın yüzde 80’i bu yatırımcılara

MicroStrategy Bitcoin'den ne kadar zarar ettiğini açıkladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı yeni bir büyük düşüş yaşarken, 750 milyon dolarlık pozisyon tasfiye oldu. Öyle görünüyor ki zararın büyük bit kısmını bu yatırımcılar gördü. Uzmanlar ise son düşüşün sebebini yine Covid salgınındaki kritik bir gelişmede görüyor.


Bitcoin’deki düşüş en çok hangi yatırımcılara zarar verdi?

‏‏‎Bitcoin ve kripto para piyasası kırmızı bölgede. Neredeyse tüm sektörlerde satışlar var. Kripto para traderlerinin de binlerce pozisyonu tasfiye edildi.
‏‏‎
‏‏‎Kripto para vadeli işlemler ve bilgi platformu Coinglass’un sağladığı verilere göre, 25 Kasım’da 12 saat zarfında 751 milyon dolarlık kripto para pozisyonu yol oldu. Bu kayıplar arasında yüzde 85.2 long pozisyona sahip yatırımcılar yer alıyor.

Bitcoin’deki düşüş en çok hangi yatırımcılara zarar verdi?

Kaynak: Coinglass

İlgili – Güncel Bitcoin BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Bu arada CNBC’nin Squawk Box programına çıkan teknoloji muhabiri Kate Rooney, piyasalar genelinde yaşanan bu satışlara neyin sebep olabileceğini tartıştı. Öyle görünüyor ki özellikle Bitcoin en ağır darbe alanlardan.

“Bu gerçekten makro yönlü bir satış. Bitcoin ise bu sabah 53,000 dolara kadar düştü. Ekim ayından bu yana gördüğümüz en düşük seviye.

Bitcoin bu arada Kasım ayının başında gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 20 değer kaybetti. Bu hareket ise BTC’yi resmen ayı piyasası bölgesine koyuyor.”

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı için kritik sinyaller

Rooney aynı zamanda yeni Corona virüs varyantının dünya genelindeki piyasalara şok dalgası gönderdiğini söylüyor.

“Yeni Covid varyantı haberleri çok yükselen isimlere etki ediyor. Bitcoin hala bildiğimiz riskli varlık. Enflasyon ve güvenli liman söylemleri henüz tam olarak oturmadı.”

Yine de Bitcoin’in boğa döngüsünü bitirip bitirmediğini söylemek için henüz erken olduğunu da belirtiyor. Çünkü yeni bir ralli öncesi taban arayışı da olabilir.

“Bu açık bir soru. Bu yeni bir ayı piyasası mı? Daha önce kripto kışı gördük. Fiyatların yüzde 70 ya da yüzde 80 düştüğü bir kış. Bazılarına göre bu sadece bir higher low. Öyle görünüyor ki 53,000 dolarda dip yapıyor. Yine de hala tam olarak cevaplanmayan bir soru.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.