BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin düşüşünde “Çin oyunu” şüphesi
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin düşüşünde “Çin oyunu” şüphesi

Bitcoin düşüşünde “Çin oyunu” şüphesi
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin’de dün yaşanan muazzam elektrik kesintisi Bitcoin fiyatının düşmesinde baş aktör mü?

Bitcoin düşüşünde şüpheli Çin oyunu

Kripto dünyasında on-chain analizleriyle öne çıkan Willy Woo, Çin’in en büyük kripto mandencilik üssü Sincan bölgesinde meydana gelen elektrik kesintisinin Bitcoin’in 50 bin dolara düşüşün ana nedeni olarak açıklıyor.

Woo’ya göre, Sincan bölgesinde bulunan kömür madeninde meydana gelen bir sel felaketi sonrasında yaşanan elektrik kesintisi Bitcoin’i vurdu.

Cambridge Bitcoin Enerji Tüketim Endeksi’ne veya BECI’ye göre, Sincan, küresel hash oranının neredeyse dörtte birini temsil ediyor.

Analist dün, Kasım 2017’den bu yana toplam Bitcoin ağ hash oranında en büyük günlük düşüşü gördü; hash oranı saniyede 172 milyon terahash veya TH / s’den Ycharts’a göre kabaca 154 milyon TH / s’ye düştü.

 

The Mass migration of Chinese crypto miners - Asia Crypto Today

 

Popüler kripto piyasası analisti Willy Woo, 18 Nisan’daki şiddetli kripto para çöküşünü, Çin’in Sincan bölgesindeki elektrik kesintisinden kaynaklanan hash oranındaki ani düşüşe bağladı.

Woo, 16 Nisan’da Binance’e aktarılan 9.000 BTC’ye işaret ediyor ve fonların muhtemelen “Çin’de olup bitenlere daha yakın bilgi sahibi bir balina” tarafından gönderildiğini düşünüyor.

Woo’nun son argümanı ise, çok nadir satış yapan uzun dönem balina hesapların dip alımları yaptığı yönünde.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 29,769.00

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.