BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. İşte kripto para piyasasında dipten satın alma çılgınlığının bilançosu!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

İşte kripto para piyasasında dipten satın alma çılgınlığının bilançosu!

İşte kripto para piyasasında dipten satın alma çılgınlığının bilançosu!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında yaklaşık son 24 saattir dipten satın alma çılgınlığı yaşanıyor. Bitcoin’in dakikakar içinde 9 bin dolar kaybetmesinin ardından yaşanan çılgınlık piyasaya ne kattı?

Kripto para piyasasında şaşırtan sıçrayış!

Kripto piyasası, dünkü düşüşten bu yana bir miktar toparlandı ve kripto para kapitalizasyonu 200 milyarlık bir dolar artış gördü. Bitcoin yaklaşık 6.000$ artarken, BNB, XRP ve LINK gibi bazı kriptolar da çift haneli kazançlar kaydetti.

Bitcoin, dünkü devasa düşüşten sonra tekrar sıçradı ve yaklaşık 6.000 dolar değer kazandı. Alternatif kripto paraların çoğu da Bitcoin’i takip etti. Ethereum, 2.200$’ın, BNB 530$’ın üzerine çıkarken, kriptoların toplam piyasa değeri dünden bu yana yaklaşık 200 milyar$ yükseldi.

Bitcoin neden düştü?

Geçtiğimiz hafta en büyük dijital varlığın nihayet 60.000$’ı aşması ve 65.000$’lık yeni bir ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) kaydetmesinin ardından, her şey yolunda gibi görünüyordu. Ancak kripto para birimi cuma günü yavaşça geri çekilmeye başladı ve tam bir gün sonra da geri çekilme müthiş bir düzeltmeye dönüştü.

Kripto para piyasasında düşüş! Bitcoin neden düştü?

BTC şiddetli bir şekilde güneye yöneldi ve birkaç saat içinde yaklaşık 9.000$’lık değer kaybetti. Düşüş birden fazla nedene bağlanırken; Bitcoin 3 haftanın en düşük seviyesine düştü ve piyasa değeri kritik bir eşik olan 1 trilyon doların altına düştü.

51.500$’a düştükten sonra (Bitstamp’ta), en büyük kripto para birimi yönünü yeniden kuzeye çevirdi. Ve yaklaşık 6.000$’ı geri kazandı ve şu anda 57.000$’ın üzerinde işlem görüyor.

Bu arada, yatırımcılarının aşağı yönlü bu tarz fiyat düzeltmelerini olumlu karşıladıklarını belirtmekte fayda var. Nitekim Santiment verileri de çöküş sırasında “dipten satın al” ve ertesi gün piyasanın toparlanmasının ardından da “dipten satın aldı” şeklinde bazı önemli sinyaller ortaya çıktığını gösteriyor.

Altcoinler yükselişe geçti ve piyasa 200 milyar dolar yükseldi

Her zaman olduğu gibi, bu kez de altcoinler piyasa çöküşü sırasında Bitcoin’den daha ağır kayıplar verdi. Ethereum saatler içinde 400 dolardan fazla kaybetti, ancak sonrasında oldukça etkileyici bir şekilde sıçradı ve şu anda 2.250 doların üzerinde işlem görüyor.

Piyasanın 3. en büyük varlığı Binance Coin de 440$’a düştükten sonra 90 dolardan fazla artarak, 530 doların üzerine yükseldi. Diğer altcoinler de benzer artışlar gördü. Ve nihayetinde, toplam piyasa kapitalizasyonu dünün en düşük seviyelerinden bu yana yeniden yaklaşık 200 milyar dolar kazandı ve şu anda tüm kripto paraların değeri 2,1 trilyon dolara yakın.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.