Dogecoin fiyatının ardındaki sırlar!

Vitalik Buterin DOGE'yi çok daha değerli hale getirmek için yeni hamleler yapıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin fiyatı inanılmaz arttı ve kriptopara piyasasının sürpriz coini Dogecoin oldu! Şaka ile başlayan bu coin neden bu kadar yükseldi? Sadece Elon Musk mı, yoksa başka nedenler de var mı?

Dogecoin fiyatını yükselten nedenler

Kısa süre içinde kripto para piyasasının inişlerine ve çıkışlarına şahit olduk. Tabii ki bu dalgalanmayı 2017-2018 dönemindekine benzetmek mümkün değil. Arada çok fark var çünkü. Ancak bir coin var ki dillere destan. Dogecoin. Sadece kendi fiyat engellerini krımakla kalmadı aynı zamanda tüm piyasa çökerken o fiyatını arttırdı. Bir ay gibi bir zaman dilimi içinde 0.05 dolardan 0.31 dolara çıkarak % 520 değer kazandı. Diğer kriptolar kırmızıya bürünmüşken Dogecoin neden yükseliyor peki? İşte size Dogecoin gerçeğinden 4 neden.

İlgi:Son Dakika: CME Dogecoin işlemleri başlatıyor

4- Coinbase IPO’sunun Başarısı

Çok kısa zaman önce Amerika’daki en büyük borsalardan olan Coinbase Nasdaq’da listelendi. Bu kripto piyasası için dünya çapında büyük bir kazanım demek. Çünkü artık kripto piyasası dünyanın en büyük ekonomisi tarafından resmileştirilmiş oldu. Bu durum sadece uzun vadede bir denge durumunu ifade etmiyor aynı zamanda yatırımcıları da kendine çekiyor. Peki bunun Dogecoin ile ilgisi ne derseniz? Kolay. Dogecoin de bir kripto. O yüzden fiyatı da piyasaya bağlı olarak yükseliyor.

dogecoin fiyatı Dogecoin fiyatının ardındaki sırlar!

3-Kriptoları pompalayan yeni bir SubReddit

Pompalama gruplarının piyasa üzerindeki etkisi yadsınamaz. Bu gruplar ile ilgili olarak borsada geçen ay meydana gelen büyük fiyaskodan sonra, birçok tüccar pompalama gruplarına katılmaya karar verdi. Ünlü Subreddit WallstreetBets’in moderatörleri, birçok yatırımcının grupta kripto ile ilgili stratejileri tartışmaya başladığını fark etti, bu da tabii onların asıl hisse senedi ile ilgili amaçlarına uymadı. Bu nedenle gruptaki kripto ile ilgili görüşmeleri sınırlandırmaya başladılar. Bu durum da, kriptoları pompalamayı amaçlayan SatoshiStreetBets adlı yeni bir alt dizine yol açtı. Şimdi tekrar, bunun Dogecoin ile ne ilgisi var derseniz? Kolay… Gidip sayfalarına bir bakın bir süredir bu grupta Dogecoin pompasını planlıyorlardı.

dogecoin fiyatı Dogecoin fiyatının ardındaki sırlar!

2- Google Trends Dogecoin ilgisini ortaya koyuyor  

Dogecoin, fiyatı tamamen arz ve talepten dalgalanıyor. Yeterince heyecan olduğunda ve, alıcıların satıcılardan daha fazla olduğu durumda fiyatların arttığını biliyoruz. Dogecoin’in fiyatını belirleyen önemli bir faktör de interwebz’de ne kadar arandığı. Google Trendler çizelgelerini kontrol ederek, Dogecoin ile ilgili aramalardaki artışın fiyat artışlarıyla nasıl doğrudan ilişkili olduğunu açıkça görebiliriz. Hatta bu arama sorgularını Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırabiliriz. Son 7 günde Dogecoin açık ara kazanan.

dogecoin fiyatı Dogecoin fiyatının ardındaki sırlar!

1- Elon Musk’s Dogecoin twitleri  

Tesla ve SpaceX’i kuran milyarder Elon Musk’ın Dogecoin hayranı olduğu ortaya çıktı. Dogecoin’in en büyük destekçilerinden birisi Elon Musk. Ara sıra Dogecoin ile ilgili ilginç twitler atarak fiyatın bir anda yükselmesine neden oluyor. Son zamanlarda Elon sadece yoğun bir şekilde paylaşımda bulunmakla kalmadı, aynı zamanda Dogecoin bayrağını aya götürmeye söz verdi. Bu paylaşımlar da, kripto para birimi meraklılarını etkiliyor ve hemen Dogecoin almaya koşuyorlar. Elon sayesinde çoğu kripto milyoneri oldu bile.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dogecoin fiyatının ardındaki sırlar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.