1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dogecoin fiyatının ardındaki sırlar!

Dogecoin fiyatının ardındaki sırlar!

Dogecoin fiyatının ardındaki sırlar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin fiyatı inanılmaz arttı ve kriptopara piyasasının sürpriz coini Dogecoin oldu! Şaka ile başlayan bu coin neden bu kadar yükseldi? Sadece Elon Musk mı, yoksa başka nedenler de var mı?

Dogecoin fiyatını yükselten nedenler

Kısa süre içinde kripto para piyasasının inişlerine ve çıkışlarına şahit olduk. Tabii ki bu dalgalanmayı 2017-2018 dönemindekine benzetmek mümkün değil. Arada çok fark var çünkü. Ancak bir coin var ki dillere destan. Dogecoin. Sadece kendi fiyat engellerini krımakla kalmadı aynı zamanda tüm piyasa çökerken o fiyatını arttırdı. Bir ay gibi bir zaman dilimi içinde 0.05 dolardan 0.31 dolara çıkarak % 520 değer kazandı. Diğer kriptolar kırmızıya bürünmüşken Dogecoin neden yükseliyor peki? İşte size Dogecoin gerçeğinden 4 neden.

İlgi:Son Dakika: CME Dogecoin işlemleri başlatıyor

4- Coinbase IPO’sunun Başarısı

Çok kısa zaman önce Amerika’daki en büyük borsalardan olan Coinbase Nasdaq’da listelendi. Bu kripto piyasası için dünya çapında büyük bir kazanım demek. Çünkü artık kripto piyasası dünyanın en büyük ekonomisi tarafından resmileştirilmiş oldu. Bu durum sadece uzun vadede bir denge durumunu ifade etmiyor aynı zamanda yatırımcıları da kendine çekiyor. Peki bunun Dogecoin ile ilgisi ne derseniz? Kolay. Dogecoin de bir kripto. O yüzden fiyatı da piyasaya bağlı olarak yükseliyor.

dogecoin fiyatı Dogecoin fiyatının ardındaki sırlar!

3-Kriptoları pompalayan yeni bir SubReddit

Pompalama gruplarının piyasa üzerindeki etkisi yadsınamaz. Bu gruplar ile ilgili olarak borsada geçen ay meydana gelen büyük fiyaskodan sonra, birçok tüccar pompalama gruplarına katılmaya karar verdi. Ünlü Subreddit WallstreetBets’in moderatörleri, birçok yatırımcının grupta kripto ile ilgili stratejileri tartışmaya başladığını fark etti, bu da tabii onların asıl hisse senedi ile ilgili amaçlarına uymadı. Bu nedenle gruptaki kripto ile ilgili görüşmeleri sınırlandırmaya başladılar. Bu durum da, kriptoları pompalamayı amaçlayan SatoshiStreetBets adlı yeni bir alt dizine yol açtı. Şimdi tekrar, bunun Dogecoin ile ne ilgisi var derseniz? Kolay… Gidip sayfalarına bir bakın bir süredir bu grupta Dogecoin pompasını planlıyorlardı.

dogecoin fiyatı Dogecoin fiyatının ardındaki sırlar!

2- Google Trends Dogecoin ilgisini ortaya koyuyor  

Dogecoin, fiyatı tamamen arz ve talepten dalgalanıyor. Yeterince heyecan olduğunda ve, alıcıların satıcılardan daha fazla olduğu durumda fiyatların arttığını biliyoruz. Dogecoin’in fiyatını belirleyen önemli bir faktör de interwebz’de ne kadar arandığı. Google Trendler çizelgelerini kontrol ederek, Dogecoin ile ilgili aramalardaki artışın fiyat artışlarıyla nasıl doğrudan ilişkili olduğunu açıkça görebiliriz. Hatta bu arama sorgularını Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırabiliriz. Son 7 günde Dogecoin açık ara kazanan.

dogecoin fiyatı Dogecoin fiyatının ardındaki sırlar!

1- Elon Musk’s Dogecoin twitleri  

Tesla ve SpaceX’i kuran milyarder Elon Musk’ın Dogecoin hayranı olduğu ortaya çıktı. Dogecoin’in en büyük destekçilerinden birisi Elon Musk. Ara sıra Dogecoin ile ilgili ilginç twitler atarak fiyatın bir anda yükselmesine neden oluyor. Son zamanlarda Elon sadece yoğun bir şekilde paylaşımda bulunmakla kalmadı, aynı zamanda Dogecoin bayrağını aya götürmeye söz verdi. Bu paylaşımlar da, kripto para birimi meraklılarını etkiliyor ve hemen Dogecoin almaya koşuyorlar. Elon sayesinde çoğu kripto milyoneri oldu bile.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.