okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.57%
Bitcoin
70.319,21 USDT
eth
ETH
3.89%
Ethereum
3.804,12 USDT
bch
BCH
-0.37%
Bitcoin Cash
515,94 USDT
xrp
XRP
-0.09%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.46%
Litecoin
88,25 USDT
bnb
BNB
3.24%
Binance Coin
619,06 USDT
sol
SOL
-4.54%
Solana
178,22 USDT
avax
AVAX
2.5%
Avalanche
41,13 USDT
ada
ADA
-1.45%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.42%
Poladot
7,61 USDT
doge
DOGE
2.15%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-1.37%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin düşüş trendinin perde arkasında şaşırtan veriler!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin düşüş trendinin perde arkasında yaşananlar şaşırttı! Popüler bir blockchain veri analiz platformuna göre, son 24 saat içinde piyasada yaşanan düşüşlere rağmen, on chain veriler oldukça ilginç sonuçlar ortaya koyuyor.

Bitcoin düşüş trendine rağmen, BTC adreslerinin dörtte üçü hala kârda!

Popüler bir blockchain veri analiz platformu tarafından paylaşılan rapora göre, son 24 saat içinde piyasada yaşanan düşüşlere rağmen BTC adreslerinin dörtte üçü hala kârda.

Bitcoin düşüş trendinin perde arkasında şaşırtan veriler!

İlgili: Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatında boğalar için son şans bölgesi!

Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saat içinde tekrar düşüşe geçti, ancak blockchain analitik firması Glassnode’dan gelen yeni bilgiler, Bitcoin adreslerinin en az %75’inin hala kârda olduğunu gösteriyor.

Glassnode, 11 Nisan Pazartesi günü yayınlanan Haftalık On chain raporunda, kâr eden Bitcoin cüzdanlarının sayısını inceledi. Ve adreslerin yaklaşık %70 ila %75’inin kar realizasyonu (realizaed profit) yapmadığını tespit etti. Bu oran adreslerin 2018 ayı piyasası sırasındaki yüzdesinden çok daha yüksek (o dönemde %45 ila %50’si gerçekleşmemiş kar oranına sahipti). 

Bitcoin düşüş trendinin perde arkasında şaşırtan veriler!

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Bu bilgiler ışığında yorum yapan Glassnode analistleri, mevcut ayı piyasasının hiçbir şekilde öncekiler kadar kötü olmadığını ifade ediyor:

“Mevcut ayı piyasası, önceki düşüş döngülerinin en kötü aşamaları kadar şiddetli değil, piyasanın sadece %25 ila %30’u gerçekleşmemiş zararda. Daha fazla satış baskısının piyasayı aşağı çekip çekmeyeceğini ve böylece piyasanın daha büyük bir kısmını önceki döngülerde olduğu gibi gerçekleşmemiş bir kayba çekip çekmeyeceğini göreceğiz.”

İlgili: Son Bitcoin düşüşünde dikkat çeken balina oyunu!

Rapor ayrıca, 155 günden uzun bir süredir hodl eden uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin zarar etme olasılığının en düşük olduğunu ortaya koydu. Ayrıca rapor, uzun vadeli sahiplerin %67,5’inden fazlası gerçekleşmemiş kâr durumundayken, 155 günden daha kısa bir süredir hodl eden kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin yalnızca %7,88’inin kar realizasyonu yaptığını gösteriyor.

Şu anda, Bitcoin fiyatı 40.000 dolar civarında işlem görüyor. Son 24 saat içinde yeni bir düşüşle 39.000 doları test etti. Bu da pariteyi, tekrar ayı piyasası bölgesine yerleştirdi. Bitcoin’in belirleyeceği yeni yöne bağlı olarak, parite için 30.000$’a kadar devam edecek potansiyel bir düşüşe dair spekülasyonlar yapılsa da özellikle on chain veriler boğaların fiyatı 50.000$’a yükseltmeye çalıştığını gösteriyor.

Bitcoin düşüş trendinin perde arkasında şaşırtan veriler!

Bu arada rapor, Bitcoin ağındaki hacmin %58’inin Aralık 2021’den bu yana net bir şekilde görülmeyen bir metrik olan “kâr hakimiyeti” tarafında olduğunu vurguluyor. Ve ayrıca uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin de yeşil bölgede olma olasılığının çok yüksek olduğunu ortaya koyuyor.

Glassnode raporu, ayı piyasalarının genellikle düşüşlere neden olan uzun işlem hacmi dönemleri yaşadığını ve bu kâr hakimiyetine dönüşün, duyarlılığın değiştiğinin bir işareti olabileceğini söylüyor.

Ancak Glassnode, konuya ilişkin şunları da ekliyor: 

“Fiyatların mücadele etmeye devam ettiği göz önüne alındığında, talep tarafının biraz cansız kaldığını ve yatırımcıların piyasa gücü ne olursa olsun kar elde ettiğini gösteriyor.” 

Bu arada analistler, piyasanın şubat ortasından bu yana günlük yaklaşık 13.300 BTC realiza edilmiş kar gördüğünü, günlük gerçekleşen kayıpların ise ocak ayında yaklaşık 20.000 BTC’den geçen hafta yaklaşık 8.300 BTC’ye düştüğünü belirtti.

Analistlere göre, adreslerin ve işlemlerin büyük bir kısmı kâr görse de, genel olarak Bitcoin ağındaki kullanıcı sayısı ile birlikte işlem miktarı azalmaya devam ediyor.

Nitekim ağdaki işlemler, günlük yaklaşık 225.000 işlemle 2018-2019 ayı piyasasına benzer bir tablo çiziyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.