1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. İşte Bitcoin dip tartışmalarına son noktayı koyabilecek metrikler!

İşte Bitcoin dip tartışmalarına son noktayı koyabilecek metrikler!

İşte Bitcoin dip tartışmalarına son noktayı koyabilecek metrikler!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Önde gelen bir blockchain veri analiz firması, Bitcoin’in dip oluşturduğunu ve büyük bir ralli için hazırladığını söylüyor.

Bitcoin dip yaptı mı?

Popüler blockchain veri analiz firması IntoTheBlock’a göre, önemli bir metrik, Bitcoin (BTC)’in dip oluşturduğunu ve bir ralliye zemin hazırladığını gösteriyor.

 

İşte Bitcoin dip tartışmalarına son noktayı koyabilecek metrikler!

 

Analiz firması, büyük bir yükseliş öncesi kaydedilen dip formasyonları sırasında, bir yıldan uzun süredir Bitcoin tutan adreslerin sayısında büyük bir artış meydana geldiğini ortaya koydu.

İlgili:

IntotheBlock, uzun vadeli Bitcoin sahiplerinde benzer bir artışın 2022’de meydana geldiğini söylüyor:

“Bazı metrikler dibin gerçekleşmiş olabileceğini gösteriyor. 2022’de bir yılı aşkın süredir hodl eden adreslerin sahip olduğu Bitcoin miktarının %50 artışla 10 milyon BTC’den 15 milyon BTC’ye çıktığını gördük.

Aynı model önceki ayı piyasalarında da gözlemlendi.”

Başka bir popüler kripto analiz firması olan Glassnode, Bitcoin’in birkaç temel göstergeye dayalı olarak dip oluşturduğunu öne sürüyor.

Glassnode’a göre, talepteki bir artış, Bitcoin’in son %30’luk artışının sürdürülebilir olduğunu gösteriyor.

“Sürdürülebilir bir piyasa toparlanması ile birlikte, genellikle ağ üzerindeki on chain faaliyetlerde de bir büyüme kaydedilir.”

 

İşte Bitcoin dip tartışmalarına son noktayı koyabilecek metrikler!

Ayrıca Glassnode, yeni adresin 30 günlük basit hareketli ortalamasının (SMA) en az 60 gün boyunca 365 günlük SMA’nın üzerine çıkmasını güçlü bir büyümeye dair bir işaret olduğunu söylüyor.

” İlk pozitif ivme patlaması Kasım 2022’nin başlarında meydana geldi. Ancak bu, şu ana kadar yalnızca bir ay sürdürüldü.”

Analiz firmasına göre, diğer bir gösterge ise, ücretlerden elde edilen madenci gelirinde önemli bir artış kaydedilmesi.

“90 günlük SMA Madenci Ücreti Geliri 365 günlük SMA’nın üzerine çıktığında, blok alanı tıkanıklığında olumlu bir artışa işaret eder ve ücret baskısı başlar.”

 

İşte Bitcoin dip tartışmalarına son noktayı koyabilecek metrikler!

 

Glassnode ayrıca “sağlam bir temel” oluşumunun Bitcoin’de dibin oluştuğuna işaret ettiğini söylüyor.

“Böyle bir temelden çıkan büyük bir trendin tersine döndüğüne dair bir işaret de Kârdaki Toplam Arz Yüzdesindeki keskin bir artış eğilimidir…

Kârdaki arz yüzdesi LTH’lerin (uzun vadeli sahipler) üzerine çıktığında, bu genellikle son aylarda büyük ölçekli bir arzın yeniden dağıtımının gerçekleştiğini gösterir.

“Fiyat ile arzın kâr yüzdesi arasındaki korelasyonun 0,75’in altına saptığı dönemler, nispeten fiyata duyarsız sahiplerin doygunluğa ulaştığını gösterir.”

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin 22.717$’dan işlem görüyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: