1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin daha fazla düşer mi sorusunun cevabı bu kritik destekte

Bitcoin daha fazla düşer mi sorusunun cevabı bu kritik destekte

Bitcoin daha fazla düşer mi sorusunun cevabı bu kritik destekte
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) fiyatı kısa süre önce kaydettiği 68,000 doların üzerindeki rekordan sonra düşüş yaşıyor. Peki, BTC fiyatı daha fazla düşer mi? Uzman analist kritik bir desteğe işaret ediyor. Eğer kırılırsa önemli bir düşüş daha gelir.


Bitcoin daha fazla düşer mi sorusunun cevabı bu kritik destekte

Bitcoin fiyatında başarısız kırılma, BTC fiyatının önünde daha fala düşüş olabileceğini gösteriyor. Fairlead Strategies’den uzman analist Katie Stockton’a göre BTC yüzde 15 düşüşten sonra konsolidasyon yapıyor.

Bitcoin fiyatı Kasım’ın başında 69,000 dolara çok yaklaşarak yeni rekor kırmıştı. Tabii Nisan ayının 65,000 dolardaki zirvesini de geçmiş oldu. Ancak ardından 58,400 dolara düşüş geldi. Stockton’a göre bu başarısız bir kırılmayı gösteriyor. Sonuç olarak daha fazla düşüş gelebilir.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin

Stockton, bahsettiği bu daha fazla düşüşün 58,000 dolar desteğinin kırılması durumunda geleceğini de belirtiyor. Bitcoin son 2 günde başarılı bir şekilde bu desteği test etti. Tabii bu boğa kripto yatırımcıları için iyi bir şey.

Bitcoin’in son geri çekilmesi keskin oldu. Buna rağmen Stockton, son düşüşün “olumlu orta vadeli göstergelerimizi etkilemedi” diyor. Ayrıca kısa vadeli aşırı satış durumunun da Bitcoin ve diğer kripto paraların toparlanabileceği seviyede olduğunu belirtiyor. Sonuçta, “toplu geri çekilme haftanın ilerleyen günlerindeki olgunlaşır” diye de ekliyor.

İlgili – Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Bir de korkutan senaryoya bakalım

Ancak eğer Bitcoin 58,000 doların altına kararlı bir kırılma yaparsa, 52,900 dolara kadar güçlü bir destek bulamayabilir. Bu seviye teknik Ichimoku indikatörünün alt sınırını temsil ediyor. Stockton, bu kritik seviyeye dikkat çekiyor.

53,000 dolara düşüş, mevcut seviyeden yüzde 12 değer kaydedeceği anlamına geliyor. Sonuçta Bitcoin’i ayı piyasası bölgesine götürür.

Diğer yandan Ethereum da 4,000 dolar desteğine yaklaşıyor. Buna bakarak analist Stockton da 58,000 doların Bitcoin için güvenilir bir destek görevi görebileceğini düşünüyor. Stockton şöyle diyor:

“DeMARK göstergelerine göre, geri çekilmenin en kötüsü sona ermiş olabilir. Çünkü gün içi düşüş yönlü tükenme işaretleri artık oluşmaya başladı.”

Kaynak

İlgili – Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında ayıların hedeflediği seviye!

tags:

Total
0