Loading...
btc
BTC
-0.12%
Bitcoin
63.346,37 USDT
eth
ETH
-0.58%
Ethereum
3.083,94 USDT
bch
BCH
-4.38%
Bitcoin Cash
486,04 USDT
xrp
XRP
-0.64%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.91%
Litecoin
78,80 USDT
bnb
BNB
-0.98%
Binance Coin
547,29 USDT
sol
SOL
-1.47%
Solana
136,48 USDT
avax
AVAX
0.27%
Avalanche
35,25 USDT
ada
ADA
1.6%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.38%
Poladot
6,73 USDT
doge
DOGE
-3.41%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.43%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin çevresinde dikkat çeken önemli değişim!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin çevresinde yaşanan önemli bir değişim Glassnode’nin paylaşımı ile piyasaya duyuruldu. Bu değişim nedir ve ne anlama geliyor? Ayrıntılar için haberimize göz atabilirsiniz.


Bitcoin çevresinde dikkat çeken önemli değişim!

Olağanüstü küresel politik ve ekonomik gelişmelerin yaşandığı bu günlerde Bitcoin fiyatları $35K – $45K arasında hareket ediyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz. Son iki ayda Bitcoin 10 bin dolarlık geniş bir band aralığında dalgalanıyor.

bitcoin fiyatları

35K ve 45K değerleri orta vadede Bitcoin için önemli destek ve direnç hatlarını belirtiyor. 35K’lık direncin kırılması fiyatlarda hızlı bir çöküşün yaşanmasına neden olabilir. Tersine 45K’lık direncin kırılması ile Bitcoin’deki durağanlığın sonlanacağına yönelik beklentiler oldukça yükselecektir.

Bitcoin piyasalarında yaşanan yukarıdaki ikilem, yatırımcıları da kararsız bırakıyor. Kimi yatırımcılar Bitcoin fiyatlarının daha da düşeceğini ve dipten alım fırsatı için henüz erken olduğunu düşünüyor. Kimi yatırımcılar ise Bitcoin’de dibin yaşandığını ve ellerindeki token’ları tutmaya (hold) devam ediyorlar.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini 2022-2025

Glassnode’nin paylaşımı ise oldukça dikkat çekti. Aşağıdaki grafikte merkezi kripto para borsalarında yaşanan Bitcoin giriş ve çıkışları görüyoruz. Son iki yıl içerisinde günlük bazda en fazla Bitcoin’in çekildiğine 2’nci kez şahit olduk.

Bitcoin çevresi Bitcoin çevresinde dikkat çeken önemli değişim!

Yüklü bu Bitcoin çekim işlemi ne anlamama geliyor?

Normal şartlar altında merkezi borsalardan çekilen Bitcoin’ler olumlu bir gelişme olarak algılanıyor. Zira Bitcoin’lerin borsalara genellikle satış için aktarılıyor. Tersine borsadan çıkışlar ise genelde “hold” motivasyonu ile gerçekleştiği tahmin ediliyor. Bu nedenle çekim işlemi olumlu görülebilir.

Ancak borsalardan çekilen Bitcoin’ler son günlerde yaşanan Rusya yaptırımları ve regülasyon çalışmaları ile ilgili olma ihtimalini göz ardı etmemek gerekiyor. AB’de PoW madenciliğini yasaklayan çalışma parlamentoda onaylanmadı. Ancak henüz regülasyon tehdidi geçmiş değil.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi 2022-2025

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.