Bitcoin cephesinde 2 önemli gelişme!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in değerinden bağımsız olarak benimsenme hızındaki artış dikkat çekiyor. Lider kripto para birimi ABD’de hızlı bir şekilde resmi kabul görmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Bitcoin cephesinde 2 önemli gelişme!

Satoshi Nakamoto, Bitcoin’i piyasaya sürerken bugünlerin hayalini kurdumu bilmiyoruz. Ancak geldiğimiz noktanın hayalini bundan 5 yıl öncesine kadar piyasanın ana aktörleri bile kuramıyordu.

İlgili: Bitcoin nedir,geleceği nasıl?

Bitcoin, tüm dünyayı saran bir kabul görmeye başladı. Bugün itibari ile dünyada bir ülkenin (El Salvador) resmi parası  ve birçok ülkede geçerli bir değişim aracı olarak kullanılıyor.

bitcoin

BTC, değer olarak birçok büyük finans devini de geride bırakmayı başardı. Pandemi sonrası oluşan enflasyon döneminde de bir değer saklama aracına dönüştü. Finansal sistemin demokratikleşmesine katkı sağlamaya da devam ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Amerika Birleşik Devletleri’nde eyaletler bu dönüşümün farkında ve kripto para sistemine entegre olma çalışmalarına 2022’de hız verildi. Özellikle Teksas ve Vyoming eyaletleri bu konuda başı çekiyor. Arizona’da da genel kabul oranı artıyor. Eyaletin dördüncü büyük şehrinde artık elektrik faturaları Bitcoin ile ödeniyor. Resmi kurumlarda Bitcoin ile ödemenin kabul edilmesi lider kripto para birimi için oldukça önemli bir adımdı ve bu adımlar son dönemde hız kazandı.


Geçtiğimiz yıl Çin’de madencilik faaliyetlerinin yasaklanmasının ardından ülkeden ayrılan operasyonların yeni duraklarından biri de ABD oldu. Merkezin ABD’ye kayması  BTC için orta ve uzun vadede daha olumlu sonuçlar ortaya çıkaracak. Benimsenme oranındaki artış hızlandı ve Bitcoin, daha güvenli bölgelerde büyümeye devam ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Arzı sabit olan BTC, bir değer deposu olarak yatırımların korunmasını da sağlıyor. Dünya enflasyon ile mücadeleye girişti. ABD, son 40 yılın en yüksek oranlarını açıklarken gelişmekte olan ülkeler ve az gelişmiş ülkeler daha zorlu bir finansal dönem geçiriyor. Tasarruf sahipleri geçmişte alternatif olarak altına yönelirken şimdi Bitcoin de seçenekler arasında sayılıyor. 21 milyonluk sabit arza sahip olan bu değer deposun 19 milyona yakını  dolaşımda. 1 Nisan 2022’de tam olarak 19 milyoncu Bitcoin kazılacak.

Lider kripto para birimi uzun süreli yükselişin ardından 48,000 dolarlık sert direnci aşamadı ve bir miktar geri çekildi. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 45,705 dolardan işlem görüyor.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin cephesinde 2 önemli gelişme!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.