Loading...
btc
BTC
-4.31%
Bitcoin
66.988,04 USDT
eth
ETH
-7.87%
Ethereum
3.226,64 USDT
bch
BCH
-13.14%
Bitcoin Cash
533,42 USDT
xrp
XRP
-10.23%
Ripple
0,55 USDT
ltc
LTC
-12.93%
Litecoin
86,00 USDT
bnb
BNB
-1.97%
Binance Coin
592,70 USDT
sol
SOL
-11.7%
Solana
152,20 USDT
avax
AVAX
-14.75%
Avalanche
39,23 USDT
ada
ADA
-14.07%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-13.73%
Poladot
7,23 USDT
doge
DOGE
-10.49%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-10.4%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin (BTC) vadeli piyasası yeni bir fiyat sıçramasına mı işaret ediyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatı hangi yöne gider? BTC vadeliler piyasasından yön konusunda bir ipucu var. Öyle görünüyor ki buradaki veriler boğalardan yana ve yeni bir sıçramanın sinyali olabilir.


Bitcoin (BTC) fiyatı yakında yükselir mi? Vadeliler piyasasından önemli sinyal

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta sonu 19,200 dolar bölgesinde kaldı. Yatırımcıların genel olarak kafası karışık ve fiyatın nereye gidebileceğini kestiremiyor. Peki, Bitcoin’in bir sonraki adımı nereye olacak? Bazı on chain veriler BTC fiyatının yönünün yukarı olabileceğini gösteriyor. Bu veriler ise Bitcoin vadeliler piyasasında yer alıyor.

CryptoQuant analisti Dan Lim, Bitcoin’in vadeliler piyasasında daha az satış baskısı ile karşı karşıya olduğunu belirtiyor. Şöyle diyor:

“Spot borsalardan vadeliler borsalarına gönderilen Bitcoin miktarı Ekim’den bu yana keskin düştü. Haziran’da fiyatta yaşanan düşüşten sonra buradaki hacim artıyordu. Ancak Bitcoin Haziran’ın dip seviyesi olan 17,600 doları korudu ve şimdi bu hacim hızla düşüyor. Bu da güçlü bir satış baskısı ihtimalini düşürüyor.”

İlgili – Bitcoin fiyatında 19,000 dolardan toparlanma girişimi: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin (BTC) fiyatı yakında yükselir mi? Vadeliler piyasasından önemli sinyal

Kaynak: CryptoQuant

Buna rağmen Bitcoin vadeliler piyasasındaki fonlama oranı negatife dönüştü. Çünkü BTC fiyatı kısa süre önce 22,000 dolardan 19,000 dolara yöneldi. Önceki yıllarla kıyaslandığında bu veriler çok düşük. Böylece vadeliler piyasasındaki talep eksikliğine işaret ediyor.

İlgili – Ünlü milyarderden bir sonraki Bitcoin boğa rallisi açıklaması

CryptoQuant analisti Greatest_Trader ise bunun bir şeyin açıklaması olduğunu söylüyor. Ona göre bu veriler “konsolidasyon ve aralıkta işlem görme aşamasının” işareti. Şöyle açıklıyor:

“Aşırı negatif değerler short-squeeze ihtimalini artırıyor. Bu da kripto para fiyatında yön değişimine sebep olabilir.”

Piyasada yön tartışması yaşanırken, bazı traderler çok daha büyük bir volatilite bekliyor. Popüler kripto trader Michael Van de Poppe, çok yüksek volatilitenin sadece bir zaman meselesi olduğunu belirtiyor. Çünkü piyasa yaklaşık dört aydır konsolide oluyor. Ona göre piyasada çoğu kişinin düşüş beklemesine rağmen fiyatlar yukarı yönlü momentum kazanmaya başlayabilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.