1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin (BTC) vadeli piyasası yeni bir fiyat sıçramasına mı işaret ediyor?

Bitcoin (BTC) vadeli piyasası yeni bir fiyat sıçramasına mı işaret ediyor?

Bitcoin (BTC) vadeli piyasası yeni bir fiyat sıçramasına mı işaret ediyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) fiyatı hangi yöne gider? BTC vadeliler piyasasından yön konusunda bir ipucu var. Öyle görünüyor ki buradaki veriler boğalardan yana ve yeni bir sıçramanın sinyali olabilir.


Bitcoin (BTC) fiyatı yakında yükselir mi? Vadeliler piyasasından önemli sinyal

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta sonu 19,200 dolar bölgesinde kaldı. Yatırımcıların genel olarak kafası karışık ve fiyatın nereye gidebileceğini kestiremiyor. Peki, Bitcoin’in bir sonraki adımı nereye olacak? Bazı on chain veriler BTC fiyatının yönünün yukarı olabileceğini gösteriyor. Bu veriler ise Bitcoin vadeliler piyasasında yer alıyor.

CryptoQuant analisti Dan Lim, Bitcoin’in vadeliler piyasasında daha az satış baskısı ile karşı karşıya olduğunu belirtiyor. Şöyle diyor:

“Spot borsalardan vadeliler borsalarına gönderilen Bitcoin miktarı Ekim’den bu yana keskin düştü. Haziran’da fiyatta yaşanan düşüşten sonra buradaki hacim artıyordu. Ancak Bitcoin Haziran’ın dip seviyesi olan 17,600 doları korudu ve şimdi bu hacim hızla düşüyor. Bu da güçlü bir satış baskısı ihtimalini düşürüyor.”

İlgili – Bitcoin fiyatında 19,000 dolardan toparlanma girişimi: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin (BTC) fiyatı yakında yükselir mi? Vadeliler piyasasından önemli sinyal

Kaynak: CryptoQuant

Buna rağmen Bitcoin vadeliler piyasasındaki fonlama oranı negatife dönüştü. Çünkü BTC fiyatı kısa süre önce 22,000 dolardan 19,000 dolara yöneldi. Önceki yıllarla kıyaslandığında bu veriler çok düşük. Böylece vadeliler piyasasındaki talep eksikliğine işaret ediyor.

İlgili – Ünlü milyarderden bir sonraki Bitcoin boğa rallisi açıklaması

CryptoQuant analisti Greatest_Trader ise bunun bir şeyin açıklaması olduğunu söylüyor. Ona göre bu veriler “konsolidasyon ve aralıkta işlem görme aşamasının” işareti. Şöyle açıklıyor:

“Aşırı negatif değerler short-squeeze ihtimalini artırıyor. Bu da kripto para fiyatında yön değişimine sebep olabilir.”

Piyasada yön tartışması yaşanırken, bazı traderler çok daha büyük bir volatilite bekliyor. Popüler kripto trader Michael Van de Poppe, çok yüksek volatilitenin sadece bir zaman meselesi olduğunu belirtiyor. Çünkü piyasa yaklaşık dört aydır konsolide oluyor. Ona göre piyasada çoğu kişinin düşüş beklemesine rağmen fiyatlar yukarı yönlü momentum kazanmaya başlayabilir.

Kaynak

Etiketler: