1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin boğası bitmedi! işte 6 işaret!

Bitcoin boğası bitmedi! işte 6 işaret!

Bitcoin boğası bitmedi! işte 6 işaret!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü analist, Bitcoin boğa koşusunun bitmediğine dair 6 neden sıraladı.

Bitcoin boğası bitmedi! işte 6 işaret!

Kripto alanında “Crypto Tips” Youtube hesabıyla tanınan ünlü fenomen, Bitcoin (BTC) boğasının bitmediğini iddia ediyor. Cripto Tips bunun için de 6 işareti gösteriyor.

Youtube üzerinden 138 bin abonesine seslenen analist, öncelikle 40.000-50.000 dolar aralığının çok büyük bir fırsat aralığı olduğu görüşünde.

Analistin bütün bunlara delil olarak gösterdiği işaretler ise şöyle.

Borsalardaki BTC miktarı son 3 yılın en düşük seviyesinde.

İnsanların çoğu, büyük oyuncular, [BTC]lerini cüzdanlarda, tutuyor, borsalara taşımıyorlar. Bunun anlamı, yakın bir zamanda satmayı düşünmüyorlar, bu çok pozitif.

bitcoin

 

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

Korku-açgözlülük endeksi, 16 seviyesinde. Bu endeksin 10 seviyesine kadar inmesi beklediğini söyleyen analist yine de insanların düşük fiyatlardan coin alma konusunda oldukça istekli olduklarının altını çiziyor. Özellikle balinaların coin topladıklarını söylüyor.

Crypto Tips’in dile getirdiği bir diğer işaret ise BTC hakimiyet oranı Bitcoin DOM.

Bitcoin Dom %41’de bir kaç gün önce, yanılmıyorsam %39’larda idi. Dom yavaş yavaş yükseliyor. Bu da insanların altlardan kaçarak Bitcoin’e girdiğini gösteriyor. [Bitcoin düşecek olsa] neden böyle bir şey yapsınlar?

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Analistin bir diğer delili ise ünlü milyarder, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor. Crypto Tips Michael Saylor’un son düşüşte yüklü miktar Bitcoin aldığını hatırlatıyor ve adeta, “bu adam yaş tahtaya basmaz!” diyor.

İlgili: Dev firma Bitcoin aldı!

Crypto Tips’e göre, özellikle ABD’li kripto yatırımcıları sene sonu kar alma aşamasındalar ve fiyatlardaki düşüşte bunun da etkisi var.

Bitcoin alanında yaklaşık 9 yıldır işlem yaptığını söyleyen Crypto Tips, Bitcoin’in 64 bin dolar zirvesinden %50’den fazla düştükten sonra sadece 69 bin dolara yükselip geri düşmesinin “şaka” olarak görülmesi gerektiğini düşünüyor.

Neredeyse 9 yıldır buradayım, bence daha gidecek çok yerimiz var. Ancak çoğu kişinin, yeni ralliden önce kokudan doları coinlerini kaybedeceklerini düşünüyorum”

Canlı BTC fiyatı: $ 28,316.59

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

https://www.youtube.com/watch?v=gyP5vDgl0e8&t=75s