1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev firma son Bitcoin alımını açıkladı: Ne kadar ve kaç dolardan aldı?

Dev firma son Bitcoin alımını açıkladı: Ne kadar ve kaç dolardan aldı?

Dev firma son Bitcoin alımını açıkladı: Ne kadar ve kaç dolardan aldı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD merkezli dev yatırım firması MicroStrategy son Bitcoin alımını açıkladı. Yatırım şirketi ne kadar ve kaç dolardan Bitcoin satın aldı?


Dev firma son Bitcoin alımını açıkladı: Ne kadar ve kaç dolardan aldı?

Bitcoin ve kripto paralarda son haftalarda ciddi bir dalgalanma yaşanıyor. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Bitcoin ETF’leri onaylamasının ardından ciddi bir ivme yakalayan Bitcoin, 10 Kasım’da 68,789 dolarla tüm zamanların rekorunu kırdı. Ancak Korona istatistiklerinin yeni varyantın etkisi ile tekrardan artmaya başlaması, piyasalarda bir paniğin yaşanmamasına neden oldu. Bu panik beraberinde panik satışları getirdi. Bu süreçte zirveyi gören Bitcoin’de yoğun satış dalgası yaşanıyor.

Şu sıralar Bitcoin 50 bin dolarlık direnç hattını aşmakta zorlanıyor. Son dalgalanmada Bitcoin fiyatları 42,874 dolara kadar geriledi.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki son değişimleri görüyoruz.

Bitcoin fiyatları

Bu süreçte ABD’li yatırım firması son Bitcoin alımını kamuoyuna bildirdi. MicroStrategy geçtiğimiz hafta 1434 adet Bitcoin aldı ve toplamda 82.4 milyon dolar ödedi. Yani MicroStrategy ortalama Bitcoin’e $57.5K ödemesi yaptı.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 48 bin dolar bandına doğru hareket ediyor. Akıllara ister istemez MicroStrategy göz göre göre neden Bitcoin başına 10 bin dolar zararı göze alsın sorusunu getiriyor. Bu alımında MicroStrategy yaklaşık 14.34 milyon dolarlık zarar etti.

Bu zarara rağmen Bitcoin taraftarları, MicroStrategy’nin uzun vadeli beklentilerinin olumlu olduğu şeklinde yorumluyor.

Michael Saylor, MicroStrategy’nin son bilançosunu açıkladı. MicroStrategy’nin elektronik kasalarında 122,478 adet Bitcoin bulunuyor. Bitcoin’lere ortalama olarak 29,861 dolar ödendi.

Kaynak

İlgili!

Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025