okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.51%
Bitcoin
68.746,69 USDT
eth
ETH
0.16%
Ethereum
3.850,91 USDT
bch
BCH
0.75%
Bitcoin Cash
473,93 USDT
xrp
XRP
-0.3%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.28%
Litecoin
83,67 USDT
bnb
BNB
0.04%
Binance Coin
601,90 USDT
sol
SOL
0.93%
Solana
170,25 USDT
avax
AVAX
-0.18%
Avalanche
36,95 USDT
ada
ADA
0.59%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
1.43%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.9%
Shiba Inu
0,00 USDT

Whatsapp’tan çok önemli kripto para hamlesi!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Facebook’un (yeni adıyla Meta) mesajlaşma uygulaması olan ve dünyanın en çok kullanılan ağlarından biri olan Whatsapp’tan kripto para hamlesi geldi. Detaylar haberimizde.

Whatsapp’tan çok önemli kripto para hamlesi!

Mark Zuckerberg, son dönemlerde kripto ekosisteminin en çok konuşulan isimlerinden biri. Meta’nın CEO’su Facebook’un adını Metaverse projesine atıfta bulunarak “Meta” yaptıklarını açıklamıştı. Ekosistemde Metaverse tabanlı altcoinleri uçuşa geçiren bu açıklamaların ardından Meta’nın bir başka dev ağı olan Whatsapp’tan da önemli bir hamle geldi.

İlgili: Metaverse nedir, geleceği nasıl?

Mesajlaşma ağı Whatsapp, bir süredir sohbet içerisinde kripto para gönderimi üzerinde çalışıyordu. Çalışma pilot uygulamaya başlıyor. Bundan böyle ABD’deki kullanıcılar Whatsapp’tan kripto para gönderebilecek.

Whatsapp Business ile E-Ticaret sektörüne giriş yapan şirket, Whatsapp üzerinden para transferi yapabilmek için Novi ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Novi Başkanı Stephane Kasriel, yaptığı açıklama ile WhatsApp ile para gönderme sürecini “mesaj göndermek kadar kolay” hale getireceklerini açıkladı. Kasriel, kişisel Twitter sayfasından konunun detaylarını paylaştı ve kripto pilot ödeme programı ABD’de sınırlı sayıda kişi için etkileştirildiğini duyurdu.

Bu özellik, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, kullanıcıların Novi ile doğrudan uygulamadan para gönderip almasına olanak tanıyor.

kripto para Whatsapp’tan çok önemli kripto para hamlesi!

Novi’nin geliştirme ekibi, bu süreci daha hızlı ve güvenli hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor. ABD’de hizmete sunulan pilot uygulamanın ardından kullanıcılardan geri bildirim alınacak ve buna göre uygulamanın daha geniş kitlelere sorunsuz sunulması sağlanacak. Novi Başkanı Kasriel, güvenlik endişelerine ilişkinde açıklamalarda bulundu ve uygulamanın kullanılmasının uçtan uca şifreleme ve arama gibi gizlilik özelliklerini değiştirmeyeceğini ve bu konuda sorun yaratmayacağını açıkladı.

Kripto para endüstrisi daha geniş kitlelerin ilgisini çekmeye başladıkça dünyanın önce gelen ödeme uygulamalarına entegre edilmesi bir zorunluluk haline geliyor. Para transfer işlemlerini geleneksel yöntemlere göre daha hızlı ve ucuz hale getiren kripto teknolojisi bu anlamda dönüşüme öncülük etmeye devam ediyor.

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.