fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Whatsapp’tan çok önemli kripto para hamlesi!

Whatsapp’tan çok önemli kripto para hamlesi!

Whatsapp’tan çok önemli kripto para hamlesi!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Facebook’un (yeni adıyla Meta) mesajlaşma uygulaması olan ve dünyanın en çok kullanılan ağlarından biri olan Whatsapp’tan kripto para hamlesi geldi. Detaylar haberimizde.

Whatsapp’tan çok önemli kripto para hamlesi!

Mark Zuckerberg, son dönemlerde kripto ekosisteminin en çok konuşulan isimlerinden biri. Meta’nın CEO’su Facebook’un adını Metaverse projesine atıfta bulunarak “Meta” yaptıklarını açıklamıştı. Ekosistemde Metaverse tabanlı altcoinleri uçuşa geçiren bu açıklamaların ardından Meta’nın bir başka dev ağı olan Whatsapp’tan da önemli bir hamle geldi.

İlgili: Metaverse nedir, geleceği nasıl?

Mesajlaşma ağı Whatsapp, bir süredir sohbet içerisinde kripto para gönderimi üzerinde çalışıyordu. Çalışma pilot uygulamaya başlıyor. Bundan böyle ABD’deki kullanıcılar Whatsapp’tan kripto para gönderebilecek.

Whatsapp Business ile E-Ticaret sektörüne giriş yapan şirket, Whatsapp üzerinden para transferi yapabilmek için Novi ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Novi Başkanı Stephane Kasriel, yaptığı açıklama ile WhatsApp ile para gönderme sürecini “mesaj göndermek kadar kolay” hale getireceklerini açıkladı. Kasriel, kişisel Twitter sayfasından konunun detaylarını paylaştı ve kripto pilot ödeme programı ABD’de sınırlı sayıda kişi için etkileştirildiğini duyurdu.

Bu özellik, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, kullanıcıların Novi ile doğrudan uygulamadan para gönderip almasına olanak tanıyor.

kripto para Whatsapp’tan çok önemli kripto para hamlesi!

Novi’nin geliştirme ekibi, bu süreci daha hızlı ve güvenli hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor. ABD’de hizmete sunulan pilot uygulamanın ardından kullanıcılardan geri bildirim alınacak ve buna göre uygulamanın daha geniş kitlelere sorunsuz sunulması sağlanacak. Novi Başkanı Kasriel, güvenlik endişelerine ilişkinde açıklamalarda bulundu ve uygulamanın kullanılmasının uçtan uca şifreleme ve arama gibi gizlilik özelliklerini değiştirmeyeceğini ve bu konuda sorun yaratmayacağını açıkladı.

Kripto para endüstrisi daha geniş kitlelerin ilgisini çekmeye başladıkça dünyanın önce gelen ödeme uygulamalarına entegre edilmesi bir zorunluluk haline geliyor. Para transfer işlemlerini geleneksel yöntemlere göre daha hızlı ve ucuz hale getiren kripto teknolojisi bu anlamda dönüşüme öncülük etmeye devam ediyor.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.