1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin boğaları BTC fiyatı için bu 2 inanılmaz seviyeye işaret ediyor

Bitcoin boğaları BTC fiyatı için bu 2 inanılmaz seviyeye işaret ediyor

Bitcoin boğaları BTC fiyatı için bu 2 inanılmaz seviyeye işaret ediyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı kısa süre önce kaydettiği 68,000 doların üzerindeki yeni ATH değerinden sonra 59,000 dolara düştü. Bu düşüşe rağmen bazı traderler BTC fiyatının yıl sonuna kadarda daha fazla yükselebileceğini düşünüyor. Bitcoin boğalarının beklediği 2 inanılmaz seviye var.


Opsiyon piyasası Bitcoin tahmininin işaret ettiği 2 inanılmaz seviye

Kripto para piyasasında volatilite hızla artınca Bitcoin opsiyon açık pozisyonları da fırladı. Şimdi daha fazla trader Bitcoin’in 100,000 dolar olacağı tahminine yatırım yapıyor. Ancak yine de kripto paranın bu seviyeye ulaşacağına inandıkları anlamına gelmiyor.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: İşte ilk fırsatta ayıların hedeflediği seviye!

Açık pozisyonlarda artış

Bitcoin fiyatı aniden 59,000 dolara düşerken, süresi 31 Aralık’ta biten opsiyonların açık pozisyonlarında güçlü bir yükseliş var. Burada satış opsiyonundan (put option) daha fazla alım opsiyonu (call option) dikkat çekiyor.

Alım opsiyonu (call option), fiyat üzerinde bahse girmenin alternatif bir yolu. Son verilere göre, traderler daha çok alım opsiyonuna (call option) odaklanmış ve bu opsiyon türü şu an ağır basıyor.

İlgili – Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025

Glassnode (@glassnode) son verileri Twitter üzerinden paylaşıyor ve şöyle diyor:

“Bitcoin opsiyon piyasasında şu an açık pozisyonların değeri 12.6 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştı. Bu seviye opsiyon açık pozisyonlar (open interest – IO) bir aydır devam ediyor. Tıpkı Mart ve Nisan dönemindeki zirvede olduğu gibi.”

Yine Glassnode’un verilerine göre, 100,000 dolar seviyesi için alım (call) opsiyonlarında açık pozisyonlar 500 milyon dolar. 200,000 dolar için alım (call) opsiyonlarında ise 380 milyon dolarlık açık pozisyon var. Toplamda ise Bitcoin’in yıl sonunda 100,000 doları geçmesine traderler 1.3 milyar dolar yatırdı.

Bu opsiyonların süresi ise 31 Aralık 2021 tarihinde bitiyor.

Kaynak

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Etiketler: