1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin blockchaine akıllı sözleşmeleri getirecek önemli entegrasyon

Bitcoin blockchaine akıllı sözleşmeleri getirecek önemli entegrasyon

Bitcoin blockchaine akıllı sözleşmeleri getirecek önemli entegrasyon
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin blockchaine akıllı sözleşmeleri getirecek önemli entegrasyonun ilk aşaması artık tamamlandı. Öyle görünüyor ki BTC ağı yakında yeni ve önemli bir özelliğe sahip olacak.


Bitcoin blockchaine akıllı sözleşmeleri getirecek önemli entegrasyon

Kısa süre önce gerçekleştirilmeye başlanan entegrasyon ile akıllı sözleşmeler Bitcoin blockchaine getirilecek. Bu üç aşamalı bir süreç. Internet Computer (ICP), Bitcoin blockchaine doğrudan entegrasyon üzerinde çalışıyor.

DFINITY Foundation (@dfinity) Twiter üzerinde bu konuyla ilgili şu tweeti paylaştı:

“BTC ve ICP doğrudan entegrasyon. DFINITY Foundation kriptografları ve mühendisleri geceli gündüzlü çalışıyor ve aşama bir tamam. Böylece BTC’de akıllı sözleşmeler gerçekleşecek.

Aşama 1: ECDSA imzaları (Bitti – demoya bakınız)
Aşama 2: BTC<>ICP testnet (Yapım aşamasında)
Aşama 3: BTC<>ICP tam entegrasyon” (Yapım aşamasında)

https://twitter.com/dfinity/status/1480259013455400961?s=20

Internet Computer, akıllı sözleşme işlemlerini ve verilerini ölçeklendiren ve bunları web hızında çalıştıran bir blockchain bilgisayarı. ICP, 10 Mayıs 2021’de DFINITY tarafından halka açık bir alanda kullanıma sunuldu.

İlgili – Internet Computer (ICP) Rehberi: Internet Computer nedir? ICP token yatırım yapılabilir mi?

Internet Computer’in yerel kripto parası ise ICP ve CoinMarketCap verilerine göre en büyük 27. kripto para. ICP şu an 32.48 dolardan işlem görüyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, “geleceğin çok zincirli (multi-chain) olacağına, ancak çapraz zincir (cross-chain) olmayacağına” inanan bir isim. Dfinity de bu fikirden yola çıkarak kriptografinin bir sonraki seviyesinin de doğrudan entegrasyonla mümkün olacağını belirtiyor.

DFINITY Foundation şimdi üç aşamalı bir entagrasyonla akıllı sözleşmeleri Bitcoin blockchaine getirmeyi amaçlıyor.

Bitcoin “taproot” güncellemesi akıllı sözleşme potassiyelinin anahtarı

Bu arada Kasım 2021’de Bitcoin’in “taproot” güncellemesi aktif hale geldi. Taproot güncellemesi, daha fazla işlem gizliliği ve verimliliği sağlamayı amaçlıyor. En önemlisi akıllı sözleşmelerin potansiyelini ortaya çıkarmaya çalışıyor.

İlgili – Bitcoin ağında yeni dönem, Taproot devrede, işte ayrıntılar

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.